Ostatnia szansa żeby zobaczyć spektakl "Wesele Dawida" Teatru ITP

Data dodania: 27 maj 2015

[b]Czy na pewno znamy historię dotyczącą biblijnego króla Dawida? Czy zdajemy sobie sprawę z sekretów, które były ukrywane przed jego poddanymi? Zapraszamy Państwa, już po raz ostatni, na spektakl "Wesele Dawida" w wykonaniu Teatru ITP, który będzie można zobaczyć 30 maja (sobota) o godz.16:00 i 19:00 oraz 31 maja (niedziela) o godz.18:00 w Starej Auli KUL (GG-47).[/b]

Dramat autorstwa Marcina Wąsowskiego gwarantuje przyjemne spędzenie wieczoru w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół dawnego władcy Izraela, a także rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących tajemnic, związanych z jego postacią. W odpowiedni klimat wprowadzi nas muzyka żydowska, grana na żywo przez autora piosenek, Michała Iwanka, wraz z jego zespołem. Jeżeli dane było już Państwu oglądać "Wesele…", zapraszamy na zielony spektakl, który odbędzie się w ostatni niedzielny wieczór maja. Pożegnamy nim dramat wystawiany w podstawowym składzie przez ITP największą ilość (30!) razy. Podczas zielonego spektaklu aktorzy dadzą upust swoim fantazjom scenicznym, wprowadzając własne pomysły do dialogów i choreografii. Po występie zostanie przedstawiony film, nakręcony specjalnie na tę okazję.

"Wesele Dawida" to tragikomiczna historia zaślubin biblijnego króla Dawida z Batszebą umieszczona w bardziej współczesnych czasach. Związek porzuconych żon króla sprzeciwiajacy się nowej żonie, wraz z braćmi władcy starają się przeżyć w wyjątkowy sposób to niepowtarzalne (?) spotkanie. Każdy pragnie zrealizować swoje postulaty. Jednak, na wzór "Wesela" S. I. Wyspiańskiego, gdy zegary wybijają północ, wśród gości pojawią się duchy (Saula i Uriasza), które zmienią oblicze władcy.

W spektaklu znaleźć można trochę radości, przyśpiewek weselnych oraz wspomnień wspaniałych czynów Dawida (jak pokonanie Goliata), przeplatających się z morderstwami i fałszem współbiesiadników.
Czy Dawid był rzeczywiście takim wspaniałym człowiekiem, jak opisali to potomni? Czemu ojciec Batszeby nie chciał się zjawić na ślubie swej córki? Dlaczego bracia króla stali się poplecznikami mordercy, oraz jaką rolę w tym wszystkim pełnił romans pijanego wujka z jedną z byłych żon izraelskiego monarchy?

[b]Cena biletu:[/b]
w przedsprzedaży – 10 zł
w dniu spektaklu – 15 zł


***[b]Szczegóły w sprawie rezerwacji biletów[/b]***

designed by know-line.pl