Ostatnie dni rekrutacji do przedszkoli! Zgłoszenia tylko do 2 marca

Data dodania: 28 luty 2018
rzypominamy, że już tylko do 2 marca trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez miasto. Rodzice mogą zgłosić kandydaturę swojego dziecka poprzez stronę internetową www.rekrutacja.p.lublin.eu wypełniając formularz zgłoszeniowy, który następnie należy złożyć w placówce pierwszego wyboru. W ramach rekrutacji wybrać można 5 placówek, w kolejności od tej najbardziej do najmniej pożądanej. Miasto przygotowało łącznie 10 237 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym na rok szkolny 2018/2019.
Postępowanie rekrutacyjne składa się z II etapów:
  • w 1. etapie brane są pod uwagę kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną, zdrowotną;
  • w 2. etapie brane są pod uwagę kryteria gminne, uwzględniające zakres społecznych potrzeb rodziny.
Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 22 marca. Rekrutacja uzupełniająca zaplanowana jest od 16 kwietnia.

 

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się w poniedziałek, 12 lutego przez stronę www.rekrutacja.p.lublin.eu. Miasto przygotowało na zbliżający się rok szkolny ponad 10 tysięcy miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych. Dodatkowo w Lublinie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego prowadzone przez podmioty prywatne oferują ponad 4 700 miejsc.
designed by net-line.pl