Ostry Dyżur Literacki w Lublinie

Data dodania: 23 listopad 2022
Ostry Dyżur Literacki w Lublinie

Już w najbliższą sobotę w Lublinie odbędzie się spotkanie w ramach Ostrego Dyżuru Literackiego. Podsyłam skrót informacji dotyczący akcji – mam nadzieje, że idea i forma wydarzenia zainteresują Państwa – jeśli tak, będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie informacji o Ostrym Dyżurze na Państwa stronie internetowej.

Ostry Dyżur Literacki w Lublinie!

Choć Ostry Dyżur zapewne niejednemu z nas kojarzy się z mało przyjemnym szpitalnym doświadczeniem – spieszymy z wyjaśnieniem: tym razem leczenie będzie przebiegać w bezbolesny sposób! Leczyć będziemy Literaturą!

 

Ostry Dyżur Literacki to uwielbiana akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 roku życia i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki, indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych, ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

 

Co od nas otrzymacie biorąc udział w wydarzeniu:

 

  • rekomendacje książek dobranych pod indywidualne potrzeby
  • receptę lekarską do realizacji w Księgarni lub Bibliotece
  • tabletki mądrości – o ich mocy musicie przekonać się sami
  • uśmiech, rozmowę i pomoc – chętnie odpowiemy na Wasze pytania 🙂

Gdzie nas znajdziecie: 

 

  • 26.11.2022 (Sobota) – Księgarnia Dosłowna, Peowiaków 12, 20-007 Lublin, w godz. 10:00-13:00  – https://fb.me/e/2dRfOpaHg

 

Niezależnie od tego czy cierpicie na alergie czytelnicze, czy może ciężko Was oderwać od czytania książek – spotkajcie się z nami! Wspólnie odkryjmy terapeutyczną moc literatury!

 

Zapraszamy do śledzenia zakładki o akcji: https://bit.ly/3UG26VX oraz FB Ostrego Dyżuru Literackiego: https://bit.ly/3EHukKf – tam dowiecie się, gdzie jeszcze w tym roku będzie można spotkać ekspertów Ostrego Dyżuru Literackiego!

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Ostry dyżur literacki w księgarniach niezależnych” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2022 r.

 

designed by net-line.pl