Otwarcie wystawy BEeverything BELONG

Data dodania: 16 luty 2024
Otwarcie wystawy BEeverything BELONG

Miasto Lublin zaprasza na otwarcie wystawy BEeverything BELONG. Wernisaż odbędzie się dzisiaj (16 lutego) o godz. 17.00 w przestrzeni Baobab.

Wystawa jest zwieńczeniem pracy warsztatowej, podczas której młodzież poprzez zdjęcia opowiadała o sobie, swojej historii i o tym, co składa się na jej tożsamość. Ważną częścią wystawy jest również manifest młodych ludzi, który powstał w Lublinie w październiku ubiegłego roku na Pierwszym Europejskim Szczycie Młodzieży Przeciwko Plotkom. Miasto Lublin było wówczas gospodarzem spotkania jako oficjalny partner projektu NET-IDEA, a także członek sieci Miast Międzykulturowych Rady Europy i Europejska Stolica Młodzieży 2023. W szczycie wzięło udział ok. 60 osób z 16 europejskich miast.

Projekt i wystawa są prowadzone jednocześnie w 6 krajach i 15 miastach Europy: we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Niemczech i Polsce. Na zakończenie inicjatywy portrety ze wszystkich krajów zostaną wystawione w Botkyrce w Szwecji, w ramach projektu Inside Out międzynarodowego artysty JR.

Wystawa BEeverything BELONG jest częścią projektu NET-IDEA Sieci Europejskich Miast dla Międzykulturowości, Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji w ramach programu CERV-2021-CITIZENS-TOWN. Nasze miasto do udziału w tym przedsięwzięciu, finansowanym ze środków Komisji Europejskiej, zaprosiła włoska organizacja ICEI, lider projektu. Uczestnictwo jest szczególnie ważne dla Lublina w sytuacji znacznej liczby osób uciekających przed wojną w Ukrainie, przebywających w naszym mieście. Inicjatywy wspierające budowanie otwartej, współpracującej społeczności lokalnej w oparciu o dobre praktyki miast europejskich, angażujące młodzież, wpisują się w działania miasta na rzecz młodych.

Otwarcie wystawy odbędzie się dzisiaj (piątek, 16 lutego) o godz. 17.00 w Baobabie przy ul. Krakowskie Przedmieście 39b. Ekspozycję będzie można oglądać przez tydzień, do 23 lutego, w godz. 9.00-19.00.

designed by know-line.pl