Otwarta Pracownia Medialab – Sąsiedzkie Portrety – warsztaty fotograficzne

Data dodania: 05 październik 2016

Czy portret może być ciekawszy od selfie? Może! Na pierwszych warsztatach Otwartej Pracowni Medialab przekonacie się, że czasem warto skierować obiektyw w przeciwnym kierunku niż własna fizjonomia. Wystarczy skupić się na innych, równie interesujących osobach.

Warsztaty pomogą zdobyć podstawowe umiejętności fotografowania. Uczestnicy poznają środki wyrazu i sposoby ich wykorzystywania w procesie powstawania wartościowego zdjęcia. Dowiedzą się, w jaki sposób efektywnie korzystać z aparatu, który posiadają. Zaznajomią się z aspektami pracy z modelem. Nabędą też podstawowe umiejętności w obróbce cyfrowej. Powstające na zajęciach prace będą omawiane. Spróbujemy stworzyć portret dzielnicy, fotografując jej mieszkańców.

Zapraszamy na warsztaty dorosłych i młodzież od 15 r.ż. Uczestnicy warsztatu proszeni są o przyniesienie własnego sprzętu fotograficznego.

Warsztaty poprowadzi Ignac Tokarczyk. Rocznik 1983, lublinianin, freelancer. Współpracuje z instytucjami kultury oraz agencjami reklamowymi. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci oraz seniorów. Fotograf pasjonat. Kluczem do tworzonych przez niego zdjęć jest prostota. Wśród wielu dziedzin fotografii ukochał przede wszystkim portret.

Zapisy – r.lis@ddkczubypoludniowe.pl

Wtorki i czwartki, godz. 17.30-20.30
terminy spotkań: 20.09, 22.09, 27.09, 29.09, 4.10, 6.10

 

Ilość miejsc ograniczona

Opis cyklu:

Otwarta Pracownia Medialab zaprasza na warsztaty młodzież i dorosłych, zainteresowanych nowymi technologiami. Zajęcia mają charakter miesięcznych cykli warsztatowych. Każdy z cykli dotyczy innego obszaru z tematyki madialab i przeznaczony jest dla innej grupy odbiorców.
W programie, m.in. zarządzanie czasem z wykorzystaniem narzędzi internetowych, bezpieczne korzystanie z Internetu, edukacja medialna, remiksy muzyczne i literackie, druk 3D, warsztaty fotograficzne, filmowe i muzyczne.

 

designed by net-line.pl