oZdro! aktywni mieszkańcy Lublina – ponad 300 osób sprawdziło swój stan zdrowia!

Data dodania: 10 wrzesień 2015

[b]Ponad 300 osób sprawdziło stan swojego zdrowia, a ponad 40 wzięło udział w rajdzie rowerowym, który w eskorcie policji przejechał w niedzielę, 6 września ulicami Miasta. Tak wyglądał finał letniej akcji Stań się PoZdro! aktywny! Miasta Lublin i Fundacji Medicover.[/b]

Badania składu i masy ciała, pomiar ciśnienia, porady dietetyka, warsztaty karate z mistrzem świata Danielem Iwankiem, trening kickboxingu ze specjalistką aktywności fizycznej Programu PoZdro! Joanną Różańską i rajd rowerowy – tak Miasto Lublin i Fundacja Medicover zakończyli cykl letnich sportowo-edukacyjnych wydarzeń pod hasłem Stań się PoZdro! aktywny! W sumie, ponad [b]300[/b] osób bezpłatnie sprawdziło swój stan zdrowia, a ponad 40 wzięło udział w rajdzie rowerowym.

– [i]Niezmiernie cieszy nas, że tylu mieszkańców Lublina, tych najmłodszych i tych najstarszych, zdecydowało się dołączyć do nas i zadbać o swoje zdrowie.[/i] – powiedziała [b]Agnieszka Skowrońska, Koordynator lokalny Programu PoZdro! w Lublinie.[/b] – [i]Wyniki naszych badań w ramach I edycji PoZdro! w Lublinie pokazały, że zaledwie 11% młodzieży w wieku lat 13 ma doskonałą lub bardzo dobrą wydolność fizyczną. To bardzo mało. Naszą inicjatywą chcemy pokazać, że sportu nie trzeba uprawiać wyczynowo – wystarczy codzienna, nawet niewielka dawka ruchu, aby nasze serce i płuca lepiej pracowały, a my sami czuli się sprawniejsi i zdrowsi.

– Działania prozdrowotne są jednym z najważniejszych założeń naszego samorządu, dlatego z największą przyjemnością włączyliśmy się w organizację inicjatywy Stań się PoZdro! aktywny![/i] – powiedziała [b]Monika Lipińska Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.[/b]

Była to pierwsza odsłona akcji Stań się PoZdro! aktywny! Już wkrótce rozpoczną się badania w lublińskich gimnazjach w ramach II edycji Programu PoZdro! realizowanego przez Fundację Medicover.

designed by net-line.pl