Parczew: Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data dodania: 20 lipiec 2015

[b]W miniony weekend parczewscy policjanci zatrzymali kolejne dwa blankiety prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Obaj kierowcy za popełnione wykroczenia straci swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami.[/b]

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Parczewie w mieniony weekend zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszy pirat drogowy został zatrzymany o godz.20:00 w miejscowości Nowy Orzechów, kiedy to 24-letni mieszkaniec Lublina kierując osobowym samochodem marki Opel Corsa przekroczył o 67 km/h dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym. Kolejny kierowca został zatrzymany również w tej samej miejscowości, osobowe BMW 318 pędziło z prędkością 105km/h gdzie widnieje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mieszkaniec Zalesia.

Obaj kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie od 400 do 500 złotych i 10 pkt karnych. Jeżeli mężczyźni w ciągu najbliższych trzech miesięcy ponownie wsiądą za kierownicę pojazdu wówczas popełnią przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.

AK.

designed by net-line.pl