Parczew: Uczniowie z Jabłonia w spektaklu "Sekret"

Data dodania: 22 maj 2015

[b]Spektakl profilaktyczno – edukacyjny" Sekret" promujący życie bez nałogów przedstawili wczoraj uczniowie ze Szkoły Rolniczej w Jabłoniu. Wzruszające przedstawienie zorganizowane w ramach programu profilaktycznego "Profilaktyka a Ty" obejrzeli uczniowie szkoły z Jabłonia oraz zaproszeni goście.[/b]

Wczoraj na scenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu z inicjatywy Komendy Głównej Policji uczniowie promowali program profilaktyczny "Profilaktyka a Ty". PaT to program kierowany do młodzieży, która chce promować modę na życie bez uzależnień.

Kulminacyjnym punktem spotkania był spektakl profilaktyczno-edukacyjny "Sekret" w wykonaniu uczniów ze szkoły z Jabłonia. Występ obserwowali zaproszeni goście: przedstawiciele oświaty, funkcjonariusze Policji a także licznie zgromadzona młodzież.

"Sekret" to poruszająca sztuka. Opowiada o młodych ludziach, którzy wiele w swoim życiu osiągnęli, ale chcąc być najlepszymi, wyprzedzić innych i zaspokoić aspiracje rodziców, wpadli w narkotykową pułapkę. Robią wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób pokazali, jak przez nieodpowiedzialność można stracić marzenia, bliskich i kontrolę nad swoim życiem. Całe przedstawienie kończy się jednak przesłaniem, że to od nas samych zależy, czy będziemy uciekać w kierunku narkotykowego zniewolenia, czy też będziemy wolni i świadomi własnej wartości.

A.K.

designed by know-line.pl