Parczew, Włodawa: Niecodzienni goście w komendzie

Data dodania: 22 wrzesień 2011

Komendę Powiatową Policji w Parczewie odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 2. Niecodzienni goście zobaczyli z bliska jak wygląda praca funkcjonariuszy. Dzieci obejrzały policyjny sprzęt oraz zwiedziły monitorowane pomieszczenia policyjnego aresztu. Z małymi gośćmi policjanci rozmawiali również o bezpieczeństwie w domu, w szkole i na ulicy.

Wczoraj przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 im. Janusza Korczaka w Parczewie odwiedziły jednostkę Policji. Maluchy zostały zapoznane ze specyfiką pracy parczewskich stróżów prawa. Wycieczka rozpoczęła się przy stanowisku dyżurnego jednostki. Pięciolatki doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Ponadto podkreśliły, że numer alarmowy nie służy do zabawy, lecz do celów ratowniczych. Przedszkolaki zwiedziły także monitorowane pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

#3c

Następnie wycieczka podążyła do pokoju technika kryminalistycznego. Tam dzieci poznały wyposażenie jego podręcznej walizki. Znajdowało się w niej dużo ciekawych i interesujących przedmiotów służących do zbierania i utrwalania śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu zdarzenia. Największe zainteresowanie wzbudziło u gości najnowszy sprzęt do daktyloskopii oraz urządzenie do robienia zdjęć osobom zatrzymanym.

#4c
W dalszej części spotkania dzieci mogły zobaczyć jak wygląda policyjny motor i radiowóz. Każdy chciał się nim przejechać lub wejść do środka pojazdu. Dzieciaki zaciekawione były pracą w policji.

#2c

Opuszczając budynek komendy uśmiechnięte i zadowolone dzieci zapowiedziały swoją kolejną wizytę w przyszłym roku szkolnym.

Z kolei włodawskich policjantów odwiedziły dzieci z klas zerowych ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Podczas wycieczki 49 maluchów mogło dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń miały okazję zwiedzić mury komendy oraz zobaczyć, jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Mali goście, po zwiedzeniu monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, zobaczyli jak wygląda sprzęt do daktyloskopii, z którego mogli skorzystać. Każdy z uczestników dostał pamiątkowe odwzorowanie swojej dłoni. Największe zainteresowanie wzbudziło u gości lustro fenickie w pokoju do przeprowadzania okazań .

Wielką radość maluchom sprawiło również oglądanie wyposażenia policyjnego radiowozu oraz włączanie sygnałów dźwiękowych. Maluchy zobaczyły również psy służbowe przebywające w specjalnie przygotowanych dla nich wybiegach. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim numery alarmowe oraz jakie informacje należy podać przez telefon dzwoniąc do służb ratunkowych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów drobne upominki.

designed by know-line.pl