Park Ludowy w Lublinie będzie odnowiony

Data dodania: 24 wrzesień 2015

[b]Lublin ma już gotowe wstępne założenia zagospodarowania terenu Parku Ludowego, który po rewitalizacji stanie się parkiem aktywnej rekreacji. Spójna wizja zawiera propozycje rozwiązań promujących aktywny styl życia i zachęcających do odwiedzania parku. Projekt został zgłoszony do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych nowej perspektywy finansowej UE.[/b]

-[i] Chcemy, aby nieco zapomniany w ostatnich latach Park Ludowy po rewitalizacji wpisał się w sąsiadującą z nim przestrzeń. Z jednej strony otoczony nowoczesnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi, z drugiej strony Bystrzycą, która w najbliższych latach przejdzie kompleksową rewitalizację, uzupełni atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego i rekreacji w tej części miasta[/i] – mówi [b]Krzysztof Żuk[/b], Prezydent Miasta Lublin.

Park zlokalizowany w najbliższym sąsiedztwie planowanego [b]Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego[/b], ma stanowić łącznik pomiędzy dworcem a centrum miasta. Przylegając do rzeki Bystrzycy sąsiaduje z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi: [b]Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin[/b].

Założenia zagospodarowania terenu Parku Ludowego będą podstawą do sporządzenia szczegółowego projektu koncepcyjnego i wykonawczego parku. Miasto czeka na uwagi do dokumentu, można je kierować na adres parkludowy@lublin.eu do 15 października.

Społeczną koncepcję zagospodarowania Parku Ludowego w Lublinie oraz pozostałe pliki do pobrania można znaleźć tutaj: http://beta.lublin.eu/lublin/aktualnosci/park-ludowy-przejdzie-odnowe,8977,66,1.html

designed by net-line.pl