godz. 16.00 – 18.00: Parkour/ Freerun
Prakour/ Freerun zwane również „sztuką przemieszczania się” to łatwo dostępne (nie wymagające specjalistycznego sprzętu) dyscypliny, polegające na analogicznie efektywnym/efektownym pokonywaniu przeszkód z wykorzystaniem elementów architektury miejskiej. W ostatnich latach są najszybciej rozwijającą się dyscypliną wśród miejskich sportów. Od samego początku parkour/freerun to również filozofia, która ma wiele analogii do życia codziennego, jak np. pokonywanie własnych słabości, bycie coraz lepszym, a nie najlepszym, ciągła chęć nauki, szacunek dla otoczenia, z którym nawiązuje się dialog. Te i inne idee będą przekazywane w czasie zajęć z doświadczonymi instruktorami z grupy Parkour Lublin m.in.: Maciejem „Gromkiem” Lewczukiem, Rafałem Kazimierczakiem, Damianem „Kendo” Grabowskim oraz Yaroslawem Ilchyshynem z lwowskiej grupy Lviv Motion.
godz. 17.00: Warsztaty szablonu
Podczas warsztatów plastycznych dzieci dowiedzą się, czym są szablony i do czego są wykorzystywane; wykonają własne szablony oraz stworzą własne dzieła sztuki ulicznej. Zajęcia będą okazją do rozwinięcia kreatywności najmłodszych oraz twórczego podejścia do sztuk plastycznych.
godz. 17.00-19.00: Skateboard
prowadzenie: Jacek „Jaco” Harasimiuk
Warsztaty deskorolkowe dla uczestników o różnym stopniu zaawansowania i wieku.
Uczestnicy zapoznają się z historią deskorolki, dowiedzą się jak dobrać odpowiedni sprzęt i jak o niego dbać. Zaprezentowane zostaną podstawowe triki pod okiem doświadczonego instruktora. Podczas nauki szczególny nacisk zostanie położony na zachowanie bezpieczeństwa podczas treningów – zarówno własnego, jak i osób znajdujących się w otoczeniu. Uczestnikami warsztatów będą także osoby z grupy Fundacji „Teatroterapia Lubelska”.
Wymagania: własna deskorolka, kask i ochraniacze na ramiona i łokcie; w przypadku uczestników niepełnoletnich – pisemna zgoda lub obecność rodzica/opiekuna.
Jacek „Jaco” Harasimiuk od wielu lat upowszechnia jeżdżenie na deskorolce poprzez warsztaty z dziećmi i spotkania na których próbuje zarazić innych swoją pasją.
godz. 17.30 – 18.30: Tai-Chi
W XII w. Zhang San-Feng stworzył styl walki, który miał przeciwstawić się dotychczasowym technikom. Podstawowym założeniem stało się ograniczenie użycia siły do neutralizacji ataku przeciwnika. Regularna praktyka Tai Chi korzystnie wpływa na nasz organizm, podnosi odporność, wzmacnia mięśnie i stawy. Poprawia funkcje wszystkich organów wewnętrznych, wpływając na zdrowie, ogólne samopoczucie i długość życia.