„PASSION FOR WATCHES – Antoni N. Patek”

Data dodania: 25 maj 2023
„PASSION FOR WATCHES – Antoni N. Patek”

 

W ramach obchodów 211 rocznicy urodzin Antoniego Norberta Patka – urodzonego w Piaskach Szlacheckich koło Lublina polskiego patrioty, powstańca listopadowego i działacza Wielkiej Emigracji, Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie organizuje w dniach 16-17 czerwca 2023 r. wydarzenie PASSION FOR WATCHES – ANTONI N. PATEK.

Dwudniowe wydarzenie będzie pierwszym z  cyklicznych, corocznych spotkań społeczno – edukacyjnych dla dzieci, młodzieży szkół średnich i wyższych oraz wszystkich interesujących się historią, kulturą i sztuką  związaną z zegarmistrzostwem.

Wydarzenie poświęcone będzie tematyce szeroko pojętej sztuki zegarmistrzowskiej, naukowego pojęcia czasu oraz historycznym i współczesnym przyrządom służącym do jego pomiaru.

W programie wydarzenia:

– zegarmistrzowskie warsztaty tematyczne

– wystawy zegarów i zegarków

– spotkania z aktywnymi zawodowo zegarmistrzami i kolekcjonerami

– spotkania z autorami książek

– wykłady naukowe

Postać Antoniego Patka, urodzonego w województwie lubelskim, pioniera wytwarzania zegarków na skalę przemysłową i twórcy firmy Patek Philippe & Co. produkującej jedne z najbardziej cenionych, ekskluzywnych i najdroższych zegarków na świecie jest przykładem postawy przedsiębiorczej i działania prowadzącego do sukcesu dzięki wytrwałej pracy i zamiłowaniu do rzeczy pięknych.

 

Patronat medialny na wydarzeniem objęły TVP3, Polskie Radio Lublin oraz TVP Polonia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Rejestracja i program na stronie www.passionforwatches.pl

designed by know-line.pl