Pawilon – koncert w Czarnym Tulipanie

Data dodania: 02 luty 2011

W najbliższą sobotę Lublin po raz kolejny odwiedzi żywiołowa, trójmiejska formacja Pawilon. Pierwszy raz grupa zawitała do Czarnego Tulipana dwa lata temu, po sukcesie premierowego albumu "Retromantic" i dała znakomity koncert. Teraz muzycy wracają z nową energią i nową płytą – "Moda na sukces".
Muzycznie grupa porusza się w stylu Rockbeaty i jak mówią sami artyści są pierwszymi jedynymi, jak do tej pory przedstawicielami tegoż stylu.

5 lutego (sobota)
godz. 20:00
bilety 18 złPawilonHrabia – vocal, bartending
Michu – beczki, driving
Mateusz – gitara, vocal 
Sebastian – bass, good mood
Adam – piano

 #1c

Pawilon to twórcy i jedyni w Polsce przedstawiciele stylu o wszystko mówiącej nazwie rockbeaty, łączącego połamane bity perkusyjne z melodyjnymi gitarowymi riffami. Zdecydowaną siłą zespołu są również połączone głosy dwóch wokalistów, najczęściej śpiewających razem.
Zespół istnieje od 2005 roku. 7 marca 2008 roku, w sopockim klubie Papryka, koncertem transmitowanym przez Trójkę w paśmie audycji Offensywa odbyła się huczna medialna premiera debiutanckiej płyty długogrającej zespołu pt. „Retromantik”, której wydawcą było Biodro Records. 15 listopada tego samego roku, w ramach 10 – cio koncertowej trasy promującej wydawnictwo, zespół zagrał godzinny koncert w studiu m. Agnieszki Osieckiej, również transmitowany na żywo na antenie Trójki.

W 2009 roku czytelnicy Gazety Wyborczej Trójmiasto przyznali swoimi głosami nagrodę Sztormu Roku zespołowi Pawilon, doceniając tym samym dobrze przyjęty w kraju debiut. W plebiscycie zespołowi udało się wyprzedzić niekwestionowane trójmiejskie gwiazdy, takie jak Dick4Dick czy Wojtek Mazolewski. Premiera nowego albumu pt. „Moda na sukces” miała miejsce 22 lutego 2010 roku, od tego też czasu zespół rozpoczął występy promujące nowe wydawnictwo. Płyta została wydana przez Biodro Records, autorem okładki jest Jacek Frąś (D4D).

Album otrzymał sporo przychylnych recenzji w całym kraju, a tak napisał o niej Newsweek:
(…) chłopcy grają na tej płycie odważniej i nie boją się rozbudowywać kompozycji. Pawilon to wciąż ekipa, która bawi się językiem polskim i pisze fajne piosenki (…)Zespół nadal wyróżnia się ciekawymi harmoniami wokalnymi i dowcipnymi tekstami.

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko stawić się w sobotni wieczór w Czarnym Tulipanie i przekonać na własne uszy czym jest Rockbeaty i jakie nowe, muzyczne szaleństwa zaproponuje nam Pawilon.

designed by know-line.pl