Pełny Metraż 2011- KONKURS

Data dodania: 11 sierpień 2011

Pełny Metraż 2011- KONKURS
Zapraszamy do nadsyłania filmów

Zapraszamy do nadsyłania filmów na VI Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina PEŁNY METRAŻ 2011!

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 16 – 20. 11. Przypominamy, że za pełnometrażowy uważamy film trwający minimum 60 minut. Termin nadsyłania prac filmowych upływa 31.10.2010 r. (na filmy obcojęzyczne oczekujemy do do 15. 10. 10). Obowiązuje termin nadejścia przesyłki.

Pełny Metraż – to jedyny w Polsce Festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom kina niezależnego. Filmy takie to zjawisko szczególne. Realizowane są przez pasjonatów przede wszystkim z autentycznej potrzeby wypowiedzi za pomocą języka filmu. Powstają w oparciu o oryginalne scenariusze twórców, dzięki temu stają się szczerym i ważnym głosem pokoleniowym młodych ludzi.
Wierzymy, że filmowy pełny metraż skłania twórców do pełniejszej, przemyślanej wypowiedzi na naprawdę istotne tematy. Widownię zaś zmusza do głębszego skupienia się na myśli i przesłaniu filmów. Stąd pomysł, aby stworzyć miejsce, gdzie można zaprezentować te filmy publiczności tak, by twórca – poprzez swój film – mógł w komfortowych warunkach spotkać się z widzem. Mamy nadzieję, że takim miejscem jest właśnie festiwal „Pełny Metraż”.

Regulamin i Formularz zgłoszeniowy Pełnego Metrażu

designed by know-line.pl