Piątkowy wieczór: w Wirydarzu, na Moście Kultury i Muszli Koncertowej

Data dodania: 19 czerwiec 2015

[b]Lada moment weekend, który warto rozpocząć już w piątkowy wieczór. Mamy dla was kilka propozycji, jak go spędzić.[/b]

Miłośników drum & bassu nie może zabraknąć na Warm Up Let it Roll Party. W Wirydarzu zagra mocny, wschodni i międzynarodowy skład producentów, DJ-ów z perkusją i saksofonem na żywo: Vshood feat. Miss God, Derrick & Tonika (Funkmasters, Lwów, Ukraina) + Michael Balog (live sax) oraz support DJ’e Mikro i Pieter (Lublin).

Most Kultury zaprasza z kolei na podwójny koncert. Zespół Flemings tworzą wokalista Borys Kunkiewicz oraz DJ i producent Łukasz Maron, znany jako Kiano. Inspirują ich brzmienia disco-funk, nowoczesna elektronika oraz kojarzone z gitarowym graniem – indie. Chwilę po nich wystąpi zespół Cosovel, grający eksperymentalny pop, którego utwory są przetłumaczonymi na języki polski i angielski tekstami słoweńskiego poety Srecko Kosovela. Autorką muzyki i słów jest Izolda Sorenson (ex Julia Marcell, Drekoty), której w występach na żywo towarzyszą basista Aleks Polak i perkusista Jose Manuel Alban Juarez.

Zupełnie inna propozycja czeka na Was w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Variete to nowa inicjatywa Fundacji Sztukmistrze – wieczór artystyczny prezentujący ciekawą mieszankę różnych sztuk artystycznych. Podczas spektaklu zobaczyć będzie można etiudy od sztuki nowego cyrku, czyli żonglerkę, akrobatykę i ekwilibrystykę, poprzez iluzję, kabaret, do muzyki i tańca i wiele innych.

To wszystko w piątek. Jeśli sobotni wieczór chcielibyście spędzić tanecznie, zapraszamy na Most Kultury. Standard Brass Band w składzie Big Band przygotował dla Was potańcówkę. Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej.

designed by know-line.pl