Piknik Rodzinny „Integracje” – finał akcji na koniec lata

Data dodania: 26 sierpień 2022
Piknik Rodzinny „Integracje” – finał akcji na koniec lata

w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina na finał Pikników Rodzinnych „Integracje”, które od początku wakacji w każdy weekend odbywały się w poszczególnych dzielnicach Lublina.

 

Z końcem wakacji zapraszamy całe miasto do Centrum Kultury w Lublinie na wspólne podsumowanie dotychczasowych sąsiedzkich spotkań. Każdy piknik rodzinny to czas znakomitej zabawy i nauki, a także okazja do integracji, której nasi nowi mieszkańcy, tym w trudnym dla nich czasie, szczególnie potrzebują – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Piknik Rodzinny „Integracje”, jako finał akcji Lato w Mieście, odbędzie się w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) do Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12. W programie wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 11.00 zaplanowano m.in. animacje, warsztaty, koncerty oraz spektakle. Wspólne zabawy otworzą animacje dla dzieci, gry i warsztaty w otoczeniu kolorowych dmuchańców-skakańców. Podczas pikniku odbędą się spektakle w językach polskim i ukraińskim, m.in.: sztuka „Zwierzątka Małe Zwierzenia”, która swoją fantastyczną energią i doskonałą muzyką skradła serca najmłodszych widzów oraz przedstawienie „Afryka Kazika” na podstawie książki dla dzieci autorstwa Łukasza Wierzbickiego. W godz. 14.00-17.00 w programie moc atrakcji: gry i zabawy dawne z Klanzą, malowanie twarzy, warsztaty ze sztukmistrzami, warsztaty relaksacji. Na zakończenie, ok. godz. 18.00, podczas koncertu finałowego, wystąpi Łukasz Jemioła.

 

Program teatralno-muzyczny:

 • 11.00 – Centralny Plac Zabaw: Bajkoczytanie – Dariusz Jeż czyta bajki w Wirydarzu
  Dariusz Jeż ponownie przedstawi dzieciom bohaterów wybranych książek.
 • 12.00 – Centralny Plac Zabaw: Letnia Akademia Ogrodnicza w Wirydarzu
  Spotkanie poświęcone roślinom jadalnym, przyprawowym i ozdobnym.
 • 14.00 – Sokołowski & Menet – Jej portret / koncert
  Projekt muzyczny składający się ze znanych polskich przebojów.
 • 14.00 – Marichka Kropatnytska – warsztaty pound healing, mindfulness, techniki oddychania, automasaż
 • 15.00 – Teatr Czytelni Dramatu: Artem Manuilov – Afryka Kazika / spektakl
  Spektakl na podstawie książki dla dzieci „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego.
 • 16.00 – Dobrze się składa / warsztaty
  Składanie ozdób z papieru.
 • 16.00 – Scena InVitro / neTTheatre – Zwierzątka Małe Zwierzenia / spektakl
  Fantastyczna energia, zabawne leśne zwierzaki i doskonała muzyka!
 • 17.00 – Ptaszkowie Śpiewali / koncert
  Folkowy koncert dla dzieci inspirowany naturą.
 • 18.00 – Łukasz Jemioła „A lato zostanie w nas” / koncert finałowy

Na ostatni Piknik Rodzinny będący finałem akcji Lato w Mieście zapraszają Miasto Lublin i Centrum Kultury w Lublinie oraz Fundacja Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu:

FB

https://www.facebook.com/events/805580783781415

CK

https://ck.lublin.pl/wydarzenie/piknik-rodzinny-integracje-final-akcji-lato-w-miescie/?date=0

 

Projekt współrealizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie. Program jest współfinansowany w ramach projektu „Cash-based assistance in response to the humanitarian crisis in Ukraine” przez amerykańską organizację CARE, realizowanego przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).

designed by know-line.pl