Piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Data dodania: 26 maj 2023
Piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Miasto Lublin zaprasza na piknik rodzinny promujący rodzicielstwo zastępcze. Wydarzenie zorganizowane z okazji obchodzonego z końcem maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbędzie się w najbliższy poniedziałek (29 maja).

Rodziny zastępcze odmieniają świat dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Dają im poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, możliwość dzielenia się codziennymi smutkami i radościami, ale przede wszystkim tworzą dla nich ciepły, rodzinny dom. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja do podziękowania rodzicom zastępczym za ich troskę i zaangażowanie, ale także zachęcenia przyszłych rodziców do podjęcia się tego zadania – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Miejski piknik rodzinny rozpocznie się w poniedziałek (29 maja) o godz. 14.00 na terenach zielonych SOS Wioski Dziecięce przy ul. Jutrzenki 1. Jego ideą jest nie tylko promocja rodzicielstwa zastępczego, ale także budowania relacji polsko-ukraińskich. W programie wydarzenia przewidziano, m.in. występy artystyczne, wykład na temat więzi rodzinnych, a także wręczenie podziękowań i wyróżnień Prezydenta Miasta Lublin rodzicom zastępczym oraz osobom i organizacjom udzielającym pomocy uchodźcom z Ukrainy. Uczestnicy spotkania będą mogli również skorzystać z warsztatów, m.in w formie dogoterapii czy rękodzielniczych oraz wziąć udział w konkursach, grach i animacjach dla dzieci.

Zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w rodzinnym pikniku. Spotkanie to możliwość integracji i nawiązania bliższych relacji sąsiedzkich oraz aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę. To także okazja, aby podziękować osobom i podmiotom zaangażowanym w pomoc uchodźcom, w tym ukraińskim rodzicom zastępczym – mówi Katarzyna Fus, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Na terenie Miasta Lublin funkcjonuje 359 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 497 dzieci, w tym 257 rodzin zastępczych spokrewnionych, 4 rodziny zastępcze zawodowe, 93 rodziny zastępcze niezawodowe, 5 rodzin zastępczych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego oraz 1 rodzinny dom dziecka.

designed by net-line.pl