Pikniki zabaw podwórkowych z "Miastem dla ludzi", 26 i 27 września

Data dodania: 22 wrzesień 2015

[b]Dziś zabawa dzieci kojarzy się z kolorowymi placami zabaw dla najmłodszych albo z półprofesjonalnymi boiskami dla młodzieży. Tymczasem zapomina się o dzieciach starszych i nastolatkach, którzy kiedyś spędzali wspólnie czas na podwórkach zajęci grami dostosowanymi do małych przestrzeni pozbawionych specjalnych i drogich urządzeń. Liczyła się wyobraźnia i bycie razem. Z braku boiska, na kawałku asfaltu chłopcy grali w koperty lub kapsle, na skrawku klepiska w dołek, a dziewczyny grały w gumę lub skakanie przez piłkę odbijaną od ściany i robiły "widoczki". Dziś takie placyki zamienia się na parkingi a dzieci siedzą przed komputerami. Skutkiem tego w późniejszym wieku mają problemy ze zdrowiem i nie potrafią współpracować w grupie, bo nie nauczyły się tego na podwórku. Spróbujmy przypomnieć sobie nasze dzieciństwo i wzbogacić Lublin o przestrzenie, które pomogą naszym dzieciom na świeżym powietrzu.[/b]

Chcemy wspólnie przypomnieć sobie zabawy podwórkowe, proste sposoby spędzania czasu, nie wymagające drogich urządzeń a jedynie dobrej przestrzeni. JEŚLI MACIE, PRZYNIEŚCIE PIŁKI, GUMĘ, ITP. W planach: dwa ognie, zbijak, jedno podanie, koperty, kapsle, nóż, guma, klasy, dołek… Zapraszamy dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że przyjdą dorośli, którzy pomogą przypomnieć sobie zasady tych dawnych gier i zabaw.

Pikniki odbywają się w ramach 3. części projektu "Miasto dla Ludzi", poświęconej różnym sposobom spędzania czasu w przestrzeni publicznej. Na piknikach koncentrujemy się na najmłodszych. Kiedyś dzieci bawiły się na podwórkach.

Chcemy zapytać mieszkańców, jaka infrastruktura była do tego potrzebna? Czy są w Lublinie jeszcze takie miejsca?

designed by know-line.pl