PKP Intercity: wakacyjny rozkład jazdy dla województwa lubelskiego

Data dodania: 03 czerwiec 2024
PKP Intercity: wakacyjny rozkład jazdy dla województwa lubelskiego

Sezonowe połączenie na Hel i do Kołobrzegu oraz wydłużenie trasy pary pociągów do Dorohuska – to najważniejsze zmiany w wakacyjnym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który wejdzie w życie 9 czerwca br.

W wakacyjnym rozkładzie jazdy z/do Lublina kursować będzie 29 par pociągów, czyli o 2 więcej niż dotychczas. Od 21 czerwca pasażerowie zyskają sezonowe połączenie TLK  21170/12170 Ustronie relacji Lublin – Kołobrzeg – Lublin. Natomiast od 24 czerwca zacznie kursować wakacyjny pociąg TLK 25150/52150 Mierzeja relacji Dorohusk/Lublin – Hel – Lublin. Dodatkowo trasa pociągu IC 12100/1 Chełmianin relacji Warszawa – Chełm zostanie wydłużona do stacji Dorohusk. Ponadto podróżni z Lublina w wakacje będą mogli skorzystać
z 15 par połączeń do Warszawy, 3 do Krakowa, 5 do Kielc, 4 do Wrocławia, 5 do Katowic oraz 3 do Szczecina.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych infrastruktury kolejowej

Od 9 czerwca, zostanie przywrócona przepustowość stacji Warszawa Centralna oraz szlaku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia. Oznacza to, że prawie wszystkie pociągi dalekobieżne zatrzymają się w centrum Warszawy, a jedynie 39 pociągów nadal zostanie przekierowanych na Warszawę Gdańską. PKP Intercity przypomina, aby dokładnie sprawdzać stacje przyjazdu i odjazdu połączeń do i z Warszawy.

Informacja dla podróżnych

W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

designed by know-line.pl