Plac Litewski / otwarcie wystawy finałowych prac w konkursie na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok

Data dodania: 08 lipiec 2023
Plac Litewski / otwarcie wystawy finałowych prac w konkursie na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok

W poniedziałek (10 lipca) zapraszam na otwarcie wystawy prac wyłonionych w konkursie na grafikę do kalendarza, jaki Miasto planuje wydać na przyszły rok z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. W spotkaniu na Placu Litewskim wezmą udział Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Monika Kwiatkowska, Radna Rady Miasta Lublin, inicjatorka konkursu oraz autorki i autorzy finałowych prac.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 31 finałowych prac wyłonionych w miejskim konkursie, w tym 12 zwycięskich, które pojawią się w kalendarzu na 2024 rok. Ponadto mieszkańcy i mieszkanki Lublina będą mogli zapoznać się z sylwetkami autorów eksponowanych grafik.

Konkurs na grafikę do kalendarza ESM na 2024 rok adresowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych do ukończenia 30. roku życia. Tematem prac konkursowych był Lublin. Grafiki wykonane dowolną techniką plastyczną bądź komputerową mogły nawiązywać do dowolnego miejsca, wydarzenia, osoby czy indywidualnego wspomnienia dotyczącego miasta. Spośród przesłanych prac Komisja Konkursowa wybrała finałową trzydziestkę, a wśród niej 11 najlepszych prac, które zostaną umieszczone na miesięcznych kartach w kalendarzu. Wyboru ostatniej, dwunastej grafiki dokonali internauci podczas głosowania na profilu Miasta Lublin na portalu społecznościowym Facebook. Dla autorów 3 najlepiej ocenionych grafik oraz autora pracy wybranej przez internautów przewidziano nagrody pieniężne o wartości od 1 tys. zł do 2 tys. zł.

Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek (10 lipca) o godz. 11.00 na Placu Litewskim.

designed by net-line.pl