„Plan dla Dzielnic” – spotkania w maju

Data dodania: 02 maj 2023
„Plan dla Dzielnic” – spotkania w maju

Kolejne spotkania w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. W maju zaplanowano aż 5 spacerów dzielnicowych oraz 3 warsztaty. W najbliższych tygodniach przedstawiciele Miasta spotkają się z mieszkańcami dzielnic: Abramowice, Rury, Szerokie, Czuby Północne, Dziesiąta, Kośminek i Konstantynów.

Za nami pierwsze wiosenne spotkania w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za udział w tych wydarzeniach i zapraszam mieszkańców oraz mieszkanki kolejnych dzielnic do uczestnictwa w zaplanowanych warsztatach i spacerach. Dzięki tym spotkaniom, wspólnie wypracujemy wizje rozwoju dla każdej części Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dzisiaj (2 maja) ruszyły zapisy na warsztaty w dzielnicach Konstantynów, Kośminek i Abramowice:

  • warsztaty dla mieszkańców Konstantynowa – 10 maja (środa) od godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Z. Krasińskiego 7. Zapisy do 8 maja do godz. 12.00 poprzez formularz zgłoszeniowy;
  • warsztaty dla mieszkańców Kośminka17 maja (środa) od godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Elektrycznej 51. Zapisy do 16 maja do godz. 12.00 poprzez formularz zgłoszeniowy;
  • warsztaty dla mieszkańców Abramowic24 maja (środa) od godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy przy ul. Abramowickiej 122. Zapisy do 23 maja do godz. 12.00 poprzez formularz zgłoszeniowy.

W maju zaplanowano także kolejne spacery dzielnicowe. W najbliższych tygodniach przedstawiciele władz Miasta i najważniejszych służb miejskich spotkają się z mieszkańcami dzielnic:

  • Abramowice – 9 maja (wtorek), godz. 16.30, początek na rogu ulic Powojowa – Świętochowskiego. Trasa spaceru dostępna na mapie;
  • Rury – 11 maja (czwartek), godz. 16.30, przy restauracji „Karczma pod strzechą” przy ul. Zana 50. Trasa spaceru dostępna na mapie;
  • Szerokie – 16 maja (wtorek), godz. 16.30;
  • Czuby Północne – 18 maja (czwartek), godz. 16.30;
  • Dziesiąta – 30 maja (wtorek), godz. 16.30.

Spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapach. Szczegóły dotyczące spotkań w dzielnicach Szerokie, Czuby Północne i Dziesiąta zostaną podane w najbliższych tygodniach.

 

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

 

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

designed by know-line.pl