Plan spotkań z fantastyką w Lublinie

Data dodania: 13 kwiecień 2011

[b]Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki
„Cytadela Syriusza”

zaprasza na

Spotkania z Fantastyką[/b]

19 kwietnia – Konkurs wiedzy o komiksie "Kajko i Kokosz" – Krzysztof „Gonzo” Badowski
Lubisz szranki, konkury i wielkie turnieje? Znasz się na baranach, piratach albo borostworach? Na co dzień układasz rymowane ballady a w pokoju w ukryciu wysiadujesz smocze jajo? A może z rana łamiesz podkowy, marząc o sprawieniu jakiemuś Zbójcerzowi niezłego łupnia..? Zjedz dzika, popij miodem, sprawdź swój cień i przyjdź na wtorkowy konkurs! Dla najlepszych nagrody ważące więcej niż sam Wielki Hegemon! Konkurs dla walecznych wojów, pięknych niewiast i fanów serii "Kajko i Kokosz". Zapraszamy!

26 kwietnia – „Tolkien, Allen i Unwin. Historia wydawnicza Śródziemia” – Piotr „Neratin” Florek
Prelekcja przybliży skomplikowane losy najsłynniejszej powieści fantasy XX wieku, „Władca Pierścieni”_ J. R. R. Tolkiena, oraz zmagania autora z wydawcami o formę i treść książki. Omówiona zostanie historia najważniejszych wydań „Władcy Pierścieni” w Wielkiej Brytanii i USA, najciekawsze wydania bibliofilskie, ewolucja tekstu powieści za życia i po śmierci autora, a także kilka wczesnych tłumaczeń książki na języki obce.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK
(ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00.
O 18.45 organizujemy publiczne czytanie fragmentu wybranej przez nas w danym tygodniu książki. Natomiast wyżej wymienione punkty rozpoczynają się około 19.00. Spotkania kończą się o godzinie 21.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!

www.cytadelasyriusza.org

designed by know-line.pl