Płomienie i wielki Słoń w centrum Lublina?!

Data dodania: 28 lipiec 2011

[b]już dziś Carnaval Sztuk-Mistrzów![/b]
                                                   
             
Carnaval Sztuk-Mistrzów 28 – 31 lipca 2011

Carnaval Sztuk-Mistrzów już dziś zawładnie centrum Lublina. Każdy, kto nie boi się mocnych wrażeń będzie mógł zobaczyć jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne widowiska. Płomienie ognia na Placu Litewskim i płomienna akrobatyka na Placu Zamkowym rozpalą emocje widzów do czerwoności.

Tegoroczną edycję Carnavalu Sztuk-Mistrzów zainauguruje występ formacji Le BoTrio:
3-osobowej grupy akrobatów z Belgii. Artyści zaprezentują lubelskiej publiczności dwukrotnie spektakl „Rythm&Beast” (godz. 17.30 i 20.30), w trakcie którego, wykorzystując szaloną żonglerkę połączoną z akrobatyką na trampolinie, przemienią się w prawdziwe „bestie”.

Nie zabraknie również widowiskowego, barwnego pochodu Wielkiej Parady Kuglarskiej realizowanej według autorskiego scenariusza i reżyserii Izabeli Śliwy, która kierując się z Placu Zamkowego na Plac Litewski, symbolicznie rozpocznie czas Carnavalu. Tegoroczna Parada pod nazwą ‘PARAD@FILM’ nawiązywać będzie do symbolicznego wymiaru planu filmowego, którego celem jest realizacja filmu w jednym ujęciu.

Wydarzenie będzie nietypowe głównie ze względu na to, że nie będzie zaczynać i kończyć się w tym samym miejscu oraz składzie artystycznym, a jej kolejne odsłony będą pojawiały się w dość niespodziewanych momentach. Centralnym punktem Parady będzie marioneta wielkiego słonia poruszana z dźwigu przez artystów lalkarzy z Teatru Klinika Lalek, który wykonując swój popisowy numer ukończy przemarsz sztukmistrzów przez centrum miasta. Dodatkową atrakcją będzie ogromna maszyna toczona przez lubelskich strongmenów m.in. Józka Tomaszewskiego – prawdopodobnie najsilniejszego mężczyzny
w Lublinie. Wewnątrz oraz na tajemniczej machinie prezentowane będą zapierające dech
w piersiach popisy gimnastyczne.

Pierwszy dzień niepowtarzalnego święta nowego cyrku, zakończy pokaz płomieni ognia i strumieni wody, który zaplanowała niemiecka grupa Bängditos. „Guardian Angels” to wysokooktanowy, wstrząsający spektakl dla wszystkich, którzy lubią dreszczyk emocji.

Carnaval Sztuk-Mistrzów czas zacząć!
Czwartkowy program Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2011:
17.30 – Le BoTrio – “Rythm&Beast” (Pl. Zamkowy)
18.00 – Wielka Parada Kuglarska (start: Pl. Zamkowy, koniec: Pl. Litewski)
19.00 – Bängditos – “The Guardian Angels” (Pl. Litewski)
20.30 – Le BoTrio – “Rythm&Beast” (Pl. Zamkowy)
Od piątku do niedzieli odbywać się będzie Urban Highline. Kilkudziesięciu śmiałków z całego świata będzie chodzić po taśmach rozciągniętych nad uliczkami Starego Miasta oraz pomiędzy urzędami Miasta
i Marszałkowskim nad ulicą Wieniawską. W programie Urban Highline 2011 nie zabraknie także konkursów
i zawodów w trickline i longline.
Na spektakle oznaczone gwiazdką sprzedawane będą bilety w cenie 5 zł na występy cyrków młodzieżowych oraz 10 zł na pozostałe wydarzenia.

Podczas Carnavalu, już od 28 lipca 2011, na placu Litewskim w Lublinie, działać będzie biuro prasowe – punkt informacyjny, otwarty codziennie, w godzinach 10:00-21:00.
Sprzedaż biletów na spektakle: w dniu spektakli od godz.10:00 w namiocie informacyjnym na Błoniach pod Zamkiem.
Aktualny program Carnavalu Sztuk – Mistrzów 2011, opisy artystów oraz przydatne informacje organizacyjne, w dwóch wersjach językowych, znajdują się na stronie www.sztukmistrze.eu
Organizatorami wydarzenia są Kancelaria Prezydenta Urząd Miasta Lublin, Centrum Kultury oraz Fundacja Sztukmistrze.

designed by know-line.pl