Po zimowej przerwie powraca Społeczna Wypożyczalnia Cargo (rowerów towarowych)

Data dodania: 06 marzec 2020
Po zimowej przerwie powraca Społeczna Wypożyczalnia Cargo (rowerów towarowych)

Po zimowej przerwie mieszkańcy i mieszkanki Lublina znów mogą bezpłatnie wypożyczyć rower towarowy. Rowerami można przewozić towary o wadze do 100kg lub, dzięki ławeczkom i pasom bezpieczeństwa, aż czwórkę dzieci. W chwili obecnej rowery można wypożyczyć w 4 filiach biblioteki: na ul. Bursztynowej, Bazylianówka, Relaksowej oraz w Centrum Kultury. Na Bazylianówce i w Centrum Kultury wypożyczymy rowery ze wspomaganiem elektrycznym, dzięki czemu podjazd pod wzniesienia staje się nieodczuwalny a załadowanym rowerem może jechać każdy. W wypożyczalni dostępne są 3 kołowe rowery, dlatego każdy poradzi sobie z jego obsługą. – Mieszkańcy Lublina często korzystają z wypożyczalni. Rower jest wykorzystywany głównie do wycieczek z dziećmi, przewozu towarów, ale zdarzają się także wypożyczenia na wesela.  – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.

Do wypożyczenia niezbędne potrzebne jest karta biblioteczna. Więcej szczegółów oraz rezerwacja wypożyczenia na stronie cargo.lublnrowerem.pl

Wypożyczalnia działa od lipca 2016 roku i jest innowacyjnym projektem na skalę Polski. Od początku działa w oparciu o współpracę Porozumienia Rowerowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki Radzie Dzielnicy Czuby Południowe rower można wypożyczyć w filii na ul. Bursztynowej.

W uznaniu działalności Społecznej Wypożyczalni Cargo środowisko użytkowników rowerów towarowych powierzyło nam organizację Ogólnopolski Zlotu Rowerów Towarowych. Zlot ten odbędzie się w Lublinie, we wrześniu tego roku. Będzie to okazją by obejrzeć i wypróbować większość dostępnych na rynku rowerów towarowych.

designed by know-line.pl