Pokój emocji: niepewność – wernisaż i warsztaty

Data dodania: 26 lipiec 2016

""

 

„Najbardziej niebezpieczne są emocje, ponieważ one obsesyjnie szukają jakiejkolwiek formy ekspresji, są niecierpliwe, nie mogą czekać, żeby stworzyć coś nowego, swoistego – wpadają więc z rozpędu w utarte formy.”
Olga Tokarczuk

Każdy chyba ma takie emocje, które są dla niego ważne, wstydliwe, cenne, prawdziwe, dobre czy złe. Emocje ujawniają nas i wywołują kolejne emocje. To rodzaj spirali.

Jak o emocjach mówić, jak je zapisać, jak je zilustrować?

Czym w ogóle są emocje?

Wejdź z nami w stan znacznego poruszenia umysłu i poczuj świadome lub nieświadome silne, względnie nietrwałe, gwałtowne uczucia o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu.

Mówi się o dwóch typach emocji: pozytywne i negatywne.

Charakterystyczne dla emocji pozytywnych jest wzbudzanie tendencji do podtrzymywania danej aktywności lub określonego kontaktu, który te emocje wywoływał.

Emocje negatywne mają za zadanie sprowokować jednostkę do przerwania aktywności, która stała się ich przyczyną, bądź przerwania kontaktu ze źródłem tych emocji.

Spróbujemy zamknąć emocje w pokoju i zaprosimy Was do niego, byście i Wy je poczuli.

„Pokój emocji” to nowa, w założeniach cykliczna, akcja artystyczna w Domu Słów. Od końca lipca, co miesiąc będziemy spotykać się z twórcami komiksów, ilustracji i zinów, aby podczas wspólnych warsztatów rozłożyć na czynniki pierwsze kolejną emocję. Efektem swoistej mini-rezydencji będzie wystawa, którą zainaugurujemy działalność "komiksowego pokoju emocji" ukrytego w zakamarkach kamienicy na Żmigrodzie.

Zaczynamy w sobotę 30 lipca goszcząc Wiktorię Konwent (Imponderabilia Zine). Tematem pierwszych zajęć będzie NIEPEWNOŚĆ.

Otwarcie wystawy: 29.07 (piątek) g. 19:00
warsztaty: 30.07 (sobota) 11:00 -13:00

Zapraszamy na warsztaty dzieci (i rodziców) od lat 7. Warsztaty płatne 5pln. Zapisy: maciejaszek@gmail.com

designed by net-line.pl