Policjanci z Janowa Lubelskiego zabezpieczyli zegarki z podrobionymi znakami towarowymi

Data dodania: 15 wrzesień 2015

[b]Policjanci z Janowa Lubelskiego zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zabezpieczyli kilkadziesiąt zegarków elektronicznych, etui oraz agregat prądotwórczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Oferowane do sprzedaży towary z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm wystawione zostały na różnych ze stronach internetowych. Rynkowa wartość towaru oszacowana przez specjalistów wynosi ok. 20 tys zł. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.[/b]

Janowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że dwóch mieszkańców Gminy Janów Lubelski za pośrednictwem portali internetowych wprowadza do obrotu towary z podrobionymi znakami towarowym znanych marek. Funkcjonariusze w dniu 14 września 2015r od dwóch sprawców zabezpieczyli 87 zegarków elektronicznych, 11 etui oraz agregat prądotwórczy. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a ich właścicielom przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

designed by know-line.pl