Polskie Dni Montessori na UMCS 3-5 czerwca

Data dodania: 01 czerwiec 2022
Polskie Dni Montessori na UMCS 3-5 czerwca

w dniach 3-5 czerwca 2022 r. odbędzie się VIII edycja Polskich Dni Montessori. Na wydarzenie pod hasłem „„Fenomen dzieciństwa. Od Marii Montessori po współczesność. Jubileusz 30-lecia edukacji montessoriańskiej na Lubelszczyźnie” zapraszamy do nowego gmachu Instytutu Pedagogiki UMCS (ul. Głęboka 43, Lublin). Uroczyste otwarcie z udziałem władz UMCS, prezes Polskiego Stowarzyszenia Montessori oraz przewodniczącej Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN nastąpi w piątek (3.06) o godz. 15:00.

Wydarzenie organizowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Montessori i Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a weźmie w nim udział blisko 250 pedagogów, nauczycieli, rodziców, studentów i sympatyków pedagogiki Marii Montessori.

Głównym celem Polskich Dni Montessori jest analiza myśli pedagogicznej Marii Montessori z perspektywy kategorii „Dziecko i dzieciństwo”, w ujęciu historycznym oraz w odniesieniu do współczesności. Nie zabraknie aktualnych kwestii dotyczących wychowania dziecka w warunkach wojny i pokoju. Podczas trzydniowej konferencji zaplanowano inspirujące wykłady, sesje warsztatowe oraz dyskusje panelowe, które poprowadzą uznani polscy wykładowcy, specjaliści i eksperci w zakresie pedagogiki Montessori, a także goście z zagranicy.

Spotkanie zrzeszające osoby propagujące teoretyczne założenia koncepcji pedagogicznej Marii Montessori oraz jej implikacje praktyczne będzie okazją do uczczenia jubileuszu 30-lecia edukacji montessoriańskiej na Lubelszczyźnie.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: https://polskie-dni-montessori.edu.pl

designed by know-line.pl