Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy

Data dodania: 13 grudzień 2022
Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy

14 grudnia odbędzie się „Polsko – ukraińskie spotkanie dla pracy”. To inicjatywa, która powstała z myślą o wszystkich osobach poszukujących zatrudnienia, ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców wojennych z Ukrainy.

– „Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy” będzie okazją do zapoznania z aktualnymi ofertami pracy, ale także umożliwi udział w bezpłatnych warsztatach i uzyskanie wsparcia specjalistów z organizacji pozarządowych. Cieszymy się, że naszym partnerem w organizacji wydarzenia jest Miejski Urząd Pracy, wspierający nas doświadczeniem w pośredniczeniu na rynku pracy, a także urzędy powiatowy i wojewódzki. Dzięki nim targi mogą objąć znacznie szerszy obszar zainteresowanych osób i przedsiębiorstw – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Podczas wydarzenia oferty zatrudnienia przedstawi około osiemdziesięciu pracodawców. Skorzystać będzie można z porad prawnych, a także poznać skuteczne sposoby poszukiwania pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas warsztatów osoby poszukujące zatrudnienia dowiedzą się m.in.: jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jakie dokumenty przedstawić, co należy zrobić, aby podjąć działalność gospodarczą, jakie prawa pracownicze im przysługują oraz zdobędą wiedzę na temat bezpiecznych wyjazdów.

Wydarzenie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach, dla dzieci przygotowano kącik animacyjny. Wszystkie warsztaty będą tłumaczone symultanicznie na język ukraiński.

Polsko-ukraińskie spotkanie dla pracy” odbędzie się 14 grudnia w Targach Lublin, ul. Dworcowa 11, o godz. 10.00. W organizację wydarzenia zaangażował się oddział UNHCR w Lublinie, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie i Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Wsparcia przedsięwzięciu udzielił Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie. Biorą w nim także udział Stowarzyszenie Homo Faber, Centrum Wolontariatu, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Instytut na Rzecz Państwa Prawa.

designed by know-line.pl