Porozmawiajmy o ogrodach społecznych

Data dodania: 15 kwiecień 2024
Porozmawiajmy o ogrodach społecznych

Trwają konsultacje społeczne dotyczące miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców wspólnych ogrodów społecznych. Jutro (16 marca) odbędzie się również spotkanie online w tym temacie.

Zakładanie ogrodów społecznych, czyli naturalnych, zielonych przestrzeni przez lokalne wspólnoty, staje sie coraz bardziej popularne i stanowi uzupełnienie oferty tradycyjnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mieszkankom i mieszkańcom Lublina również chcemy umożliwić tworzenie takich miejsc i wspólnie z nimi przygotować ich koncepcję. Zapraszam do udziału w trwających konsultacjach społecznych w tym temacie oraz w otwartym spotkaniu online – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Konsultacje społeczne trwają do 21 kwietnia. Uwagi i propozycje dotyczące tego, jak w Lublinie powinny funkcjonować ogrody społeczne, należy przesyłać na adres konsultacje@lublin.eu. Mieszkanki i mieszkańcy mogą wypowiedzieć się w kilku kwestiach: W jakim schemacie należy uruchomić takie ogrody w Lublinie? Jak powinno wyglądać wsparcie ze strony Miasta? Ile osób powinna liczyć grupa lokalna odpowiadająca za ogród? Jak ma wyglądać regulamin takiego ogrodu? Dodatkowo, jutro (16 kwietnia) o godz. 13.00 odbędzie się otwarte spotkanie online na platformie zoom z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie, odpowiedzialnym za program ogrodów społecznych w tym mieście. Spotkanie zostanie również nagrane i udostępnione dla osób, które nie będą mogły w nim uczestniczyć.

Wszystkie zainteresowane osoby, organizacje pozarządowe oraz Rady Dzielnic mogą zapoznać się z materiałami na stronie www.lublin.eu/ogrodyspoleczne, które prezentują w jaki sposób ogrody społeczne są prowadzone w innych miastach. Lubelski system ogrodów społecznych, po konsultacjach z mieszkankami i mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi i Radami Dzielnic, zostanie zaprezentowany na początku maja.

designed by know-line.pl