Powraca projekt „Kawiarenki”

Data dodania: 11 maj 2023
Powraca projekt „Kawiarenki”

Lubelscy studenci znów mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach przygotowanych przez najlepsze firmy z sektora nowoczesnych usług. W ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży rusza kolejna edycja projektu „Kawiarenki” realizowanego w ramach programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”. Zapisy prowadzone są poprzez formularz rejestracyjny dostępny online.

Rok, w którym Lublin nosi tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży to czas szczególnych inicjatyw na rzecz młodych mieszkańców. To także doskonały moment, żeby zwrócić uwagę na potrzebę tworzenia im jak najlepszych warunków rozwoju. Projekt „Kawiarenki” umożliwia lubelskim studentom wejście na rynek pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Dodatkowo wyposaża ich w tzw. kompetencje jutra, tak niezbędne na obecnym rynku pracy, w tym przypadku umiejętności miękkie, lingwistyczne czy programistyczne. Co ważne, młodzież może poznać działalność przedsiębiorstw, które są partnerami projektu i nawiązać współpracę w ramach praktyk, staży lub ofert pracy. Natomiast dla firm to szansa na zdobycie nowych, kompetentnych kadr – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.


W tegorocznej, wiosennej edycji uczestnicy mogą wziąć udział m.in. w warsztatach z języka angielskiego, francuskiego czy niemieckiego oraz poznać możliwości pracy po zakończeniu studiów lingwistycznych w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Będą mieli również okazję rozwinąć swoje kompetencje miękkie, w tym personal branding, skorzystać z warsztatu z autoprezentacji, wcielić się w przedstawicieli różnych kultur i wykorzystać umiejętności negocjacyjne czy poznać międzynarodową etykietę biznesową. Dla miłośników branży IT Partnerzy Projektu przygotowali m.in. warsztaty z tworzenia responsywnej strony www oraz wykorzystywanych języków programowania w księgowości. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze stymulującej, która pokazuje wpływ metody Kaizen na procesy oraz opracować sposoby na ograniczenie własnego śladu węglowego. Aktywności zaproponowane przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: kompetencjejutra.lublin.eu.

Grupą docelową projektu są studenci od II do V roku studiów oraz firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych prowadzący działalność na terenie Lublina. Uczestnicy biorący udział w aktywnościach, po odbyciu warsztatów, otrzymują certyfikat potwierdzający nabycie danych umiejętności.

W zeszłorocznej edycji projektu podczas 20 aktywności i 85 godzin szkoleniowych, zrealizowanych przez 12 firm wzięło udział prawie 300 lubelskich studentów.

designed by know-line.pl