Pozimowe naprawy lubelskich dróg

Data dodania: 19 luty 2024
Pozimowe naprawy lubelskich dróg

Miasto rozpoczyna kolejny etap napraw jezdni. Prace obejmą wszystkie rejony miasta i potrwają około 3 tygodni.

– Do tej pory ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wykonywane były jedynie zabezpieczenia ubytków jezdni. Teraz, ze względu na poprawę pogody, przystępujemy do bardziej trwałej technologii remontów cząstkowych. W najbliższych tygodniach będziemy działali na szeroką skalę. Prace obejmą zarówno główny układ komunikacyjny miasta, jak i ulice o znaczeniu lokalnym. W pierwszej kolejności uzupełniane będą ubytki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego. Ponadto, na najbliższą sesję Rady Miasta, kierujemy projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie. Na poprawę stanu lubelskich dróg chcemy przeznaczyć dodatkowe 3 mln zł – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prace ruszyły dzisiaj (19 lutego) i w pierwszej kolejności drogowców spotkamy na alejach: Witosa, Tysiąclecia, Kraśnickiej i Warszawskiej oraz ulicach: Kunickiego, Turystycznej, Nałęczowskiej, Morwowej, Wojciechowskiej, Zbożowej, Sławinkowskiej, Zana, Głębokiej, Orkana, Mełgiewskiej, Hutniczej, Narutowicza, Curie-Skłodowskiej, Grochowskiego, Mościckiego, Energetyków, Olszewskiego, Romera, Janowskiej, Zemborzyckiej, Prusa, Chodźki oraz Północnej. Naprawy obejmą również drogi gruntowe: Ziołową, Świeżą, Świętochowskiego, Lipniak, Grodzickiego oraz Turczynowicza.

Stan nawierzchni lubelskich ulic jest monitorowany na bieżąco. Na tej podstawie zlecane będą następne ulice do naprawy – lista będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne wymagające tego lokalizacje. Prace prowadzone będą we wszystkich rejonach Lublina. Codziennie na drogach zobaczymy od 6 od 9 ekip. Drogowcy częściowo rozbiorą nawierzchnię w miejscach zniszczonych w czasie zimy przez zamarzającą wodę i położą nowy beton asfaltowy. Ta technologia sprawia, że naprawy są trwalsze od łat wykonywanych w czasie bieżących napraw „masą na zimno” lub asfaltem lanym. W najbliższych dniach frezowanie odcinków jezdni nastąpi na al. Witosa oraz ul. Głębokiej i Zbożowej.

Do naprawy trafią nie tylko miejsca wytypowane w wyniku objazdu ulic. Miasto reaguje również na informacje od mieszkanek i mieszkańców dotyczące ubytków w jezdniach. Zgłoszenia w sprawie stanu nawierzchni ulic można kierować bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numerami telefonów: 81 466 57 80 / 81, 83. W pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić do Straży Miejskiej pod numer 986.

Do tej pory, w okresie zimowym prowadzono doraźne, tymczasowe naprawy ubytków w jezdni. Od stycznia prace objęły kilkadziesiąt ulic, a ich koszt wyniósł blisko 1 mln zł.

 

designed by know-line.pl