Poznaliśmy młode talenty IT wśród uczennic i uczniów Lublina

Data dodania: 18 czerwiec 2024
Poznaliśmy młode talenty IT wśród uczennic i uczniów Lublina

Za nami 3 tygodnie zmagań uczennic i uczniów lubelskich szkół podstawowych, liceów i techników w ramach konkursu „Lubelska Liga IT”. Podczas dzisiejszej uroczystości (18 czerwca) wręczono nagrody najlepszym uczestniczkom i uczestnikom oraz szkołom.

– Lubelska Liga IT jest doskonałym przykładem jak ważne jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Rozwój kompetencji cyfrowych naszych uczennic i uczniów to inwestowanie w przyszłość miasta oraz regionu. Cieszy nas ogromne zaangażowanie uczestniczek i uczestników oraz ich opiekunów, które potwierdza, że Lublin obrał odpowiedni kierunek strategii rozwoju, eksponując potencjał oraz stwarzając przychylny klimat dla branży IT – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania. 

„Lubelska Liga IT” to konkurs, który obejmował rywalizację między szkołami i uczennicami oraz uczniami biorącymi udział w pilotażu „Lublin Edukacyjna Przyszłość IT. Składał się z trzech cotygodniowych etapów, w wyniku których wyłoniono najlepszych dla każdego poziomu ligowego: szkoły podstawowej, liceum i technikum. Przyznano łącznie 30 nagród ufundowanych przez organizatora konkursu – firmę CyberSkiller, a także partnerów Yubico i ePrinus. Dodatkowo wyróżniono najlepsze uczennice i uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem. Najlepsze szkoły otrzymały dostęp do platformy CyberSkiller na drugi semestr 2024/2025 oraz szkolenie z zakresu cyberświadomości dla nauczycieli, w tym test podatności na ataki zorganizowany przez firmę APT Defend.

– Konkurs to kolejny kamień milowy w programie pilotażowym realizowanym w lubelskich szkołach. Wyniki konkursu i ponad 50 tys. rozwiązanych zadań są dowodem na sukces. Rezultaty pokazują realne szanse na rozwój uczennic i uczniów w ich dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej w obszarze IT. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom oraz gratuluję laureatkom i laureatom – mówi prof. Bogdan Księżopolski, Prezes CyberSkiller, Profesor na Akademii Leona Koźmińskiego.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej konkursu: lubelskaligait.pl.

Kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego,
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej,
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi.

Kategoria liceum:
I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego,
II miejsce: XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania,
III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.

Kategoria technikum:
I miejsce: Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki,
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów,
III miejsce: Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego.

„Lublin Edukacyjna Przyszłość ITto największy program w Polsce, który łączy innowacyjność w realizacji podstawy programowej z informatyki z budowaniem świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa i badaniami naukowymi. Partnerem programu w Lublinie jest firma CyberSkiller, a patronat honorowy objął Państwowy Instytut Badawczy NASK. Więcej informacji na temat programu znajduje się pod linkiem.

 

designed by know-line.pl