Pozytywne Wibracje Festival!

Data dodania: 22 lipiec 2011

Rok temu pierwsza edycja festiwalu dosłownie i w przenośni zatrzęsła Białymstokiem! Pozytywne Wibracje Festival 2011 zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Wybuchowa i energetyczna mieszanka pozytywnych dźwięków zabrzmi na dziedzińcu Pałacu Branickich już w ten weekend 22 i 23 lipca, kiedy to zagra pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie.

Piątek 22 lipca

W piątkowy wieczór 22 lipca zagra Raphael Saadiq z zespołem, jeden z najważniejszych artystów muzyki soul młodego pokolenia. Artysta, nazywany prekursorem stylu neo–soul w muzyce, współpracował ze światowej sławy muzykami takimi jak The Roots, Whitney Houston, Snoop Dogg, Joss Stone, Jay-Z, D’Angelo, TLC, Mary J. Blige. Sensacją jest fakt, że wystąpi w Polsce po raz pierwszy.
Koncert Raphaela Saadiq poprzedzi występ doskonale znanej polskim fanom, popularnej w naszym kraju formacji De Phazz – grupy tworzącej przebojowe utwory o lekkich i przyjemnych dla ucha brzmieniach elektro i lounge, a także znanego z pierwszych wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje” James Taylor Quartet. Słynny kwartet grającego na organach Hammonda Jamesa Taylora, jednego z najznakomitszych instrumentalistów świata, odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy! Będzie to szczególna okazja nie tylko z tego powodu – w piątek 22 lipca James Taylor obchodzi urodziny! Będzie świętował wraz z wielbicielami jego muzyki właśnie w Białymstoku. Również w piątek zagra rewelacyjna formacja Muariolanza, pierwsi w Polsce przedstawiciele muzyki ambient-funk-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją i funkowym groovem.

Sobota 23 lipca

Sobota 23 lipca – drugi dzień PWF 2011 – również zapowiada się gorąco. Przed wielką gwiazdą festiwalu Seal’em, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi znana gwiazda muzyki acid jazz – zespół Count Basic w składzie m.in. Peter Legat – gitarzysta i lider zespołu oraz Keyontia Romaine, obdarzona niespotykanym „czarnym” głosem wokalistka. Ich muzyka to kwintesencja gatunku, od którego kompilacje „Pozytywne Wibracje” zaczęły swoją przygodę – acid jazz’u. W sobotę zagra także znana polska formacja Pilichowski Band, zespół jazz-funk-rockowy założony przez jednego z najlepszych polskich basistów – Wojtka Pilichowskiego. Z kolei występ Marcina Nowakowskiego będzie gratką dla miłośników smooth-jazzowych dźwięków saksofonowych. Ten wybitny muzyk i kompozytor współpracował z artystami takimi jak Paul Jackson, Jose Carreras, Natalia Kukulska, Wojtek Pilichowski, Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska czy Reni Jusis.
Niekwestionowaną atrakcją i zwieńczeniem sobotniego wieczoru, będzie koncert światowej sławy brytyjskiego króla soul i r&b – Seal’a, wielokrotnego laureata nagród BRIT Awards, MTV i Grammy, autora m.in. takich przebojów jak „Kiss From a Rose”, „Fly like an Eagle” oraz „Crazy“. Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista, absolutny mistrz pozytywnych brzmień, od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną!

Program Pozytywne Wibracje Festival 2011

PIĄTEK 22 lipca

19.00 – Muariolanza
19.45 – James Taylor Quartet
20.45 – De Phazz
22.30 – Raphael Saadiq

SOBOTA 23 lipca

19.00 – Marcin Nowakowski
19.45 – Pilichowski Band
20.45 – Count Basic
22.30 – Seal

Pozytywne Promocje
Uczestnicy Pozytywne Wibracje Festival mogą liczyć na zniżki w restauracjach należących do Białostockiego Szlaku Kulinarnego. Na hasło Pozytywne Wibracje Festival i po okazaniu biletu lub karnetu na festiwal w restauracjach czekają atrakcyjne rabaty. Szczegóły na stronie www.pozytywnewibracjefestival.pl oraz http://bialostockiszlakkulinarny.pl/.

Bilety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej w punktach sprzedaży:

• kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
• ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn

oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Białymstoku

• EMPiK Rynek, ul. Sienkiewicza 3, Białystok,
• EMPiK Galeria Alfa, ul. Świętojańska 15, Białystok,
• EMPiK Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,
• EMPiK Hetman, ul. Hetmańska 16, Białystok,
• Media Markt Białystok Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,

oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:

• Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl)
• Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15

designed by know-line.pl