Premiera widowiska "Touch of Ireland" w Lublinie 25.03.2011

Data dodania: 17 marzec 2011

Widowisko muzyczno-taneczne
„Touch of Ireland”,
stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia artystyczne
grupy CARRANTUOHILL
oraz formacji tanecznej REELANDIA.

Lubelska premiera spektaklu będzie miała miejsce
25 marca 2011 roku o godz.19
w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego,
a poprzedzi go koncert zespołu CIRCLE OF BARDS
wywodzącego się z Lublina.

WIDOWISKO TOUCH OF IRELAND
Touch of Ireland jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium.
Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.
Repertuar dobrano tak, aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`capella.

Charakterystyczną cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej „na żywo”.
Na świecie funkcjonuje kilka widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska, sprawia że jest ono bardziej „autentyczne”; z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że Carrantuohill to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością – skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Do współpracy przy realizacji Touch of Ireland w zaproszono również wokalistów – krakowskiego barda – Roberta Kasprzyckiego oraz niezwykle utalentowaną Katarzynę SOBEK, dzięki którym publiczność może wyciszyć się przy nastrojowych balladach i rozśpiewać przy najbardziej znanych irlandzkich pieśniach.
Przedstawienie składa się z dwóch części – 2 x 50 minut.

Touch of Ireland – to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC.
… i wszystko na żywo!

ARTYŚCI:

#2l Zespół CARRANTUOHILL, od ponad 23 lat wykonujący muzykę opartą na celtyckiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.000 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 12 płyt, przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria JOPEK, Stanisław SOJKA, Anna DYMNA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Marek RADULI, Tomasz SZUKALSKI, Wojciech KAROLAK.
Przedostatnia płyta zespołu pt: ”SESSION natural irish & jazz” otrzymała nagrodę FRYDERYKA w kategorii etno/folk, a ostatnia „Inis” uzyskała w styczniu status ZŁOTEJ PŁYTY.
Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”.
Do największych sukcesów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w prestiżowym koncercie „Serce za Serce” wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca ŚLĄSK w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Więcej informacji: www.carrantuohill.art.pl

#3l REELANDIA to formacja taneczna z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Niezwykle dynamiczna i barwna, fascynuje ekspresją ruchu i oryginalnymi choreografiami, które do tej pory miało okazję podziwiać już kilka tysięcy widzów w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Francja, Szwajcaria, Ukraina…). Jej występy to mieszanka wysokiego poziomu technicznego, skomplikowanych kroków i układów, wdzięku tancerek, pięknych kostiumów, wspaniałej zabawy – ze szczególnym uznaniem publiczności spotyka się za każdym razem wykonywany przez nią widowiskowy step irlandzki.
Więcej informacji: www.reelandia.art.pl

#4l CIRCLE OF BARDS powstał w 2008 roku w Lublinie jako autorski projekt wokalisty i kompozytora Mariusza Migałki. W grudniu 2009 roku zespół trafił pod skrzydła wytwórni Electrum Production i rozpoczął nagrania do debiutanckiego longplay’a. 10 maja 2010 roku ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Tales”.
Twórczość Circle of Bards swoją oryginalność zawdzięcza połączeniu różnych nurtów muzycznych: rockowa ekspresja i melodyjny głos Mariusza Migałki mieszają się w niej z inspiracjami muzyką dawną, folkową czy celtycką.
Utwory z premierowego albumu Circle of Bards zadebiutowały na antenach wielu polskich rozgłośni radiowych, m.in. Trójki, Programu Pierwszego Polskiego Radia, Radia PiK, Radia Olsztyn, Radia Opole, Radia Lublin (przez wiele tygodni na liście przebojów „Siedemnastka”), Radia Centrum, Radia SAR i wielu innych. Recenzje płyty ukazały się w mediach polskich i zagranicznych, m.in. w Holandii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zespół gościł także w programie Marka Sierockiego w Teleexpressie, prezentując teledysk do swojego singla „Our own land”.
21 stycznia 2011 roku płyta „Tales” dzięki współpracy Electrum Production z niemiecką firmą Twilight miała swoją światową premierę i jest dystrybuowana w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji: www.circleofbards.pl

designed by know-line.pl