Prezydent Krzysztof Żuk „Samorządowcem Kadencji”

Data dodania: 03 kwiecień 2024
Prezydent Krzysztof Żuk „Samorządowcem Kadencji”

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał tytuł „Samorządowca Kadencji” w konkursie organizowanym przez Portal Samorządowy W gronie laureatów znalazł się wspólnie z Prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim oraz Prezydentem Gdyni – Wojciechem Szczurkiem. Włodarzy wyróżniono spośród 15 nominowanych do nagrody prezydentów miast.

Dzięki wspólnej pracy na rzecz naszego miasta, jego mieszkanek i mieszkańców, Lublin jest na stabilnej ścieżce rozwoju. Dzisiaj jest nowoczesną metropolią, przyjazną do życia i pracy oraz ważnym, międzynarodowym ośrodkiem akademickim. Ostatnie pięć lat przyniosły również nieoczekiwane wyzwania, takie jak pandemia koronawirusa czy wojna w Ukrainie. Udowodniliśmy jednak, że w sytuacjach kryzysowych potrafimy wspólnie działać na rzecz innych. To był także trudny czas pod kątem kondycji finansowej samorządów. Mimo to, utrzymaliśmy przyjęty od lat kierunek zmian i zrealizowaliśmy zaplanowane inwestycje. Razem z mieszkankami i mieszkańcami budujemy dla przyszłych pokoleń miasto ich marzeń. Bardzo dziękuję za przyznane wyróżnienie, to nasz wspólny sukces, z którego możemy być dumni – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Do konkursu nominowano 70 lokalnych liderów. O tytuł „Samorządowca Kadencji” walczyło 5 marszałków, 10 starostów, 15 prezydentów miast, 15 wójtów i burmistrzów oraz 25 radnych. Kandydatów do nagrody wskazali członkowie kapituły, w której skład weszli przedstawiciele samorządowych związków i stowarzyszeń oraz instytucji i fundacji wspierających samorządy, a także byli samorządowcy.

Celem konkursu „Samorządowiec Kadencji” jest wybór i nagrodzenie liderów samorządowców wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego, którzy dzięki mądrym i odważnym decyzjom, sprawnemu zarządzaniu przyczyniają się do rozwoju swoich gmin, powiatów i województw.  Jak piszą organizatorzy: Dobiega końca wyjątkowa kadencja samorządowa (…). Chcieliśmy na jej koniec symbolicznie uhonorować ludzi, którzy nie tylko związali życie z samorządem, ale też aktywnie w nim w tym czasie działali, mimo trudnych warunków, pandemii i napaści Rosji na Ukrainę, zmienili swoje małe ojczyzny na lepsze. To osoby, które zasługują na najwyższe laury i jako Portal Samorządowy mamy ogromną przyjemność podziękować im tą nagrodą. Pomysłodawcą konkursu i koordynatorem prac kapituły z ramienia organizatora jest Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, WNP.PL oraz PulsHR.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie portalsamorzadowy.pl

designed by know-line.pl