Profesjonalia 2011 – święto wszystkich miłośników piwa w Lublinie

Data dodania: 13 wrzesień 2011

[b]Profesjonalia 2011 – święto wszystkich miłośników piwa w Lublinie[/b]

W dniach 16 i 17 września po raz pierwszy w Lublinie będziemy obchodzić święto wszystkich miłośników złocistego trunku − Profesjonalia 2011. W tym roku pasjonaci warzenia piwa z całej Polski spotkają się na lubelskich błoniach pod zamkiem. Podczas imprezy każdy będzie mógł zobaczyć, jak powstaje prawdziwe piwo, oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat tego jednego z najpopularniejszych trunków na świecie.

Profesjonalia, które odbywają się już trzeci rok z rzędu, to niepowtarzalna szansa na sprawdzenie, dlaczego procesu tworzenia piwa nie nazywa się produkcją, lecz warzeniem. Nieoceniona jest tutaj rola ludzi pracujących w browarze, którzy poprzez swoje zaangażowanie i współdziałanie czuwają nad prawidłowym przebiegiem warzenia każdej warki. W specjalnie przygotowanym na tę okazję interaktywnym browarze wszyscy odwiedzający będą mogli obserwować krok po kroku proces zamiany chmielu, wody i słodu jęczmiennego w prawdziwe piwo. Piwni eksperci pokażą także, dlaczego mimo nowoczesnej technologii rola człowieka w warzeniu trunku jest tak ważna.

Celem wydarzenia jest także edukacja konsumentów w zakresie szeroko rozumianej kultury picia chmielowego napoju. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak odpowiednio nalewać piwo do szklanki lub dlaczego mamy prawo do reklamacji, jeżeli dostaniemy je bez piany. Pytania będzie można zadać piwnym ekspertom, którzy przyjadą we wrześniu do Lublina.

W tym roku podczas Profesjonaliów nie zabraknie też atrakcji na głównej scenie. Marka Warka specjalnie na te okazję przygotowała warsztaty perfekcyjnego serwowania piwa, kurs sensoryczny oraz pokaz barmańskiego show na światowym poziomie.

Przed lubelską publicznością wystąpią znakomite gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz kabaretowej. Pierwszego dnia (piątek) zagrają Waldemar Malicki z Orkiestrą oraz zespół Bracia, w skład którego wchodzą Piotr oraz Wojtek Cugowscy. Drugiego dnia (sobota) zgromadzonej publiczności dużą dawkę humoru zapewni kabaret Paranienormalni, a na zakończenie imprezy wystąpi gwiazdą wieczoru jaką będzie teatr Buffo z Nataszą Urbańską oraz Januszem Józefowiczem na czele. Całą imprezę poprowadzi Marcin Prokop.

Sponsorem imprezy jest marka Warka – Oficjalny Sponsor Reprezentacji Polski w piłce nożnej w 2012 roku.

Więcej informacji na temat Profesjonaliów 2011 oraz szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć na stronie www.profesjonalia.pl.

Harmonogram:

Dzień 1 (piątek), godz. 16 – 22.30
Atrakcje wieczorne:
20.00 – Waldemar Malicki z Orkiestrą
21.30 – Koncert zespołu Bracia

Dzień 2 (sobota), godz. 15 – 22.30
Atrakcje wieczorne:
19.30 – Barman show
20.15 – Kabaret Paranienormalni
21.15 – Teatr Buffo – „Hity Buffo” (Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i inni)

designed by know-line.pl