Program IV Świdnik Air Festival

Data dodania: 10 czerwiec 2024
Program IV Świdnik Air Festival

Pokazy

Nad Świdnikiem pojawi się wiele lotniczych gwiazd, znanych nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Pokazy podzielono na bloki godzinowe. W sobotę odbędą się one: od godz. 14:00 do 17:00, od godz. 17:00 do 20:30, a następnie od 20:30 do 21:30. Pokazy nocne natomiast rozpoczną się o 22:45 i potrwają do 23:30.

W niedzielę pierwszy blok będzie w godzinach 13:45-17:00. Następny rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do 21:30. Show po zachodzie słońca potrwa w godz. 22:30-23:00.

Na niebie zobaczymy, między innymi, Sky Magic, AeroSPARX, Grupę Akrobacyjną Firebirds, Fundację Eskadra, Piper Cub Team, Marka Choima, Artura Kielaka, Łukasza Czepielę i wiele innych niesamowitych drużyn, pilotów i maszyn.

Koncerty

W sobotę o godz. 15:00 Teatr Katarynka zaprosi najmłodszych na koncert piosenek Disney’a. O 16:30 odbędzie się występ zespołu Smoketown, a wieczór będzie należał do NOSOWSKIEJ. Koncert rozpocznie się o godz. 21:30. Na dobre zakończenie dnia odbędzie się DJ set.

Niedzielny koncert dla najmłodszych rozpocznie się o godz. 12:30. Będzie to wiosenno-letni Koncert Kwiatowy w wykonaniu Teatru Katarynka. Godzinę później, o 13:30, sceną zawładnie zespół Małe TGD. O 15:30 wystąpi Gospel Choir, a o 16:45 – Helicopters Brass Orchestra. Na koncert wieczoru zaprosi Zalewski, który rozpocznie swój występ o godz. 21:30.

Wystawy

Na terenie wydarzenia będzie też wystawa statyczna. Znajdzie się na niej, między innymi, komponent wojskowy (pancerny, rozpoznawczy, zmechanizowany i specjalny), wyposażenie Żandarmerii Wojskowej, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Lotniczej Akademii Wojskowej, Policyjnej Izby Pamięci w Lublinie, zabytkowe pojazdy będące w posiadaniu Politechniki Lubelskiej, modele latające RC z kolekcji Aeroklubu Lubelskiego oraz zabytkowe pojazdy świdnickich kolekcjonerów. Na swoje stoiska zaproszą też Zespół Akrobacyjny „Orlik”, M-346 Demo Team, Agencja Mienia Wojskowego, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej i Navcom.

Dla dzieci

Na terenie imprezy zostanie przygotowana strefa dzieci. Stanie tam kolorowy namiot, gdzie odbędą się zabawy i animacje. Zostanie wydzielona strefa baniek mydlanych, sportowca oraz kącik malucha. Renata Szuryga, instruktor grupy „Pod Błękitną Paletą” z MOK, zaprosi na ekologiczne warsztaty. Firma bastet.pl będzie oczekiwała na dzieci z dmuchanym placem zabaw. Wszystkie atrakcje dla najmłodszych, które odbędą się na terenie imprezy, będą bezpłatne.

designed by know-line.pl