Program Rodzina 500+ podsumowanie pierwszych dni składania wniosków

Data dodania: 08 kwiecień 2016

[b]Od 1 kwietnia mieszkańcy Lublina sukcesywnie składają wnioski na świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+. [b]Proces obsługi mieszkańców we wszystkich punktach przebiega bardzo sprawnie.[/b] Mieszkańcy mogą składać wnioski osobiście w 37 wyznaczonych punktach, elektronicznie lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres siedziby MOPR przy ul. Zemborzyckiej 88-92.[/b]

Miasto Lublin otrzymało środki na realizację programu Rodzina 500+ w wysokości [b]103 903 000 zł[/b], które wypłacone zostaną w trzech transzach. Na chwilę obecną środki te zabezpieczają potrzeby miasta. Za otrzymaną kwotę udało się m.in. zatrudnić 12 nowych pracowników i zakupić niezbędne wyposażenie (m.in. meble, xero kopiarki) oraz sprzęt informatyczny.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie wpłynęło już ponad [b]6,8 tys. wniosków o przyznanie świadczenia[/b] w ramach programu Rodzina 500+ (zgodnie ze stanem na dzień 6 kwietnia 2016). Część z nich wypłynęła drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna i epuap) – około [b]47 %[/b]. Najwięcej tych wniosków dotyczy ustalenia uprawnień na drugie i kolejne dzieci. Druga połowa z nich złożona została osobiście w wyznaczonych do tego 37 punktach na terenie miasta – blisko [b]53 %[/b] ogółu wniosków. Najwięcej wniosków składanych bezpośrednio w punktach dotyczy ustalenia uprawnień na tzw. wydania świadczenia na pierwsze dziecko.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie [b]wydali już 521 decyzji na 765 dzieci[/b]. Decyzje wydawane są przez 42 pracowników MOPR.

[b]341[/b] decyzji zostało wydanych na drugie i kolejne dziecko ( łącznie 435 dzieci),
[b]180[/b] decyzji wydano na tzw. pierwsze dzieci ( czyli jedynaków oraz najstarsze dzieci w rodzinie do 18 roku życia – na 350 dzieci).

Pierwsze wypłaty, tj. przelewy na konta nastąpią w przyszłym tygodniu czyli do 15 kwietnia 2016 r. Wnioski przyjmowane są w [b]37[/b] punktach przez [b]88[/b] upoważnionych i przeszkolonych pracowników (MOPR, BOM i placówek oświatowych).

Dane dotyczące liczby wniosków i decyzji codziennie ulegają zmianom.

designed by net-line.pl