Projekt "Punkt Kultury"

Data dodania: 21 wrzesień 2015

[b]Zagłosuj na projekt "Punkt Kultury" w ramach Budżetu Obywatelskiego i pomóż nam stworzyć niebanalną przestrzeń kulturalno – społeczną na dzielnicy za Cukrownią oraz Starych Bronowicach. Postaw na kulturę w miejscach, które tego potrzebują![/b]

Projekt zakłada powstanie dwóch "Punktów Kultury" jako placówek kulturalno-edukacyjnych współtworzonych przez mieszkańców dzielnic [b]Za Cukrownią[/b] oraz [b]Stare Bronowice[/b] przez okres 12 miesięcy. Jest to kontynuacja realizowanego z powodzeniem w marcu i kwietniu 2015 roku pilotażowego działania przy ulicy 1 Maja. [b]Przeznaczeniem placówki jest szeroko pojęta edukacja kulturalna i profilaktyka społeczna[/b].

Prowadzone przez nas zajęcia przygotowujemy na podstawie wcześniejszych rozmów z mieszkańcami, tak by odpowiadały ich potrzebom i gustom. Są to działania warsztatowo-edukacyjne oraz sportowe nastawione na określony rezultat, jak np. przygotowanie niebanalnego pikniku, wystawy, programu artystycznego opartego na energii mieszkańców.

Miejsce ma stać się epicentrum społecznej aktywności. Istotnym elementem projektu jest wydobycie potencjału kulturowego wskazanych dzielnic.

"Punkt Kultury" wypełnia niszę nieobecnych na tych obszarach domów kultury. Projekt jest oparty na założeniach, iż kultura może w rzeczywisty sposób przeciwdziałać problemom społecznym. Pomysł wspiera procesy rewitalizacyjne oraz poprawę estetyki obiektów poprzez trwałe działania artystyczne. Planowane jest również wydawanie lokalnej gazety dedykowanej sprawom związanym z dzielnicą i jej mieszkańcom.

Głosowanie odbywać się będzie na stronie:

www.obywatelski.lublin.eu

oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców

Więcej o projekcie:

https://obywatelski.lublin.eu/627-m-40-punkt-kultury-tworzenie-przestrzeni-kulturalno-spolecznych-na-potrzeby-mieszkancow-dzielnicy-za-cukrownia-oraz-stare-bronowice

designed by net-line.pl