Przejazd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Data dodania: 20 wrzesień 2018

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę (22 września) odbędzie się wspólna wycieczka rowerowa z terenu Błoni pod Zamkiem nad Zalew Zemborzycki, w której uczestniczyć będzie Prezydent Krzysztof Żuk.Przejazd rowerowy ścieżką rowerową rozpocznie się o godz. 11:00, a zakończy „Tweedowym Piknikiem z cyklistami” nad Zalewem Zemborzyckim z retro cyklistami.

 

Organizatorzy zachęcają do włożenia strojów z epoki, bądź jakiegoś elementu nawiązującego do lat międzywojennych. Kilka minut przed startem przejazdu przewidziane jest wspólne zdjęcie, do którego organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników przejazdu. Jest on wzorowany na wycieczkach urządzanych przez utworzone w 1893 r. Lubelskie Towarzystwo Cyklistów, połączony z piknikiem, kwiatowym corso, grami i zabawami z czasów naszych pradziadków. Nie zabraknie gier zręcznościowych, jak np. bieg z fajerką na czas, gra w „szczura” i wiele innych. W trakcie pikniku rowerzyści urządzą rodzinny quiz związany z historią roweru i Lublina. Będzie można podziwiać zabytkowe rowery, w tym rower wyprodukowany w 1938 r. w Lubelskiej Wytwórni Rowerów. Retrocykliści zachęcają, aby na piknik zabrać koce i poduszki oraz kosz piknikowy, apelują również aby na retro pikniku nie było plastiku – dlatego należy zabierać ze sobą domowe porcelanowe lub metalowe kubeczki i talerzyki oraz sztućce.

Aby wziąć udział w pikniku wymagane jest zapisanie się na niego pod adresem e-mail: ltrc@onet.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Lubelskie Towarzystwo Cyklistów na zgłoszenia czeka do 21 września do godziny 15:00. Każda zarejestrowana osoba otrzyma pamiątkowe gadżety oraz talon na poczęstunek.

 

Piknik odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim przy Tawernie La Traviata (ul. Krężnicka 6). Imprezę plenerową organizuje Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów we współpracy z Towarzystwem dla Natury i Człowieka i Urzędem Miasta Lublin.

designed by know-line.pl