Przeszukaj szuflady – odkryj stare fotografie Lublina!

Data dodania: 27 październik 2015

[b]Trwa akcja „Przynieś starą fotografię”! Jeszcze tylko przez najbliższy miesiąc będziemy przyjmować od mieszkańców Lublina stare fotografie Lublina, które następnie zostaną umieszczone w Internecie oraz w publikacjach i na wystawie podsumowującej akcję. Zachęcamy do włączenia się do akcji i udostępnienia skarbów domowych archiwów! [/b]

[i]Liczymy na to, że razem odnajdziemy nowe nieznane zbiory zdjęć dzielnic Lublina. Nasza akcja to realne włączenie się mieszkańców w obchody Jubileuszu 700-lecia Lublina, które będziemy wspólnie świętować już w 2017 roku[/i] – mówi Dariusz Wolanin z Fundacji Aktywności Obywatelskiej, koordynator projektu. – [i]Chcemy, by lublinianie zwiększyli swoją wiedzę o najbliższym otoczeniu. Stąd zainteresowaliśmy projektem wiele lubelskich instytucji, we współpracy z którymi przygotowujemy nie tylko akcję zbierania fotografii, ale też cykl dwunastu niezwykłych publikacji o dzielnicach Lublina[/i] – dodaje.

W projekt zaangażowały się m. in. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, Archiwum Państwowe w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Fotografie związane z historią dzielnic Lublina można przynosić do końca listopada br. do wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną niezwłocznie zwrócone właścicielom.

Akcja jest prowadzona w ramach projektu [i]„Lublin. Historia dzielnic. W 700-tną rocznicę lokacji miasta”[/i] realizowanego przez Fundację Aktywności Obywatelskiej przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

designed by net-line.pl