Puławy: Akt oskarżenia w sprawie ponad 200 oszustw.

Data dodania: 07 styczeń 2015

[center]Puławscy policjanci wraz z prokuratorem skierowali do sądu akt oskarżenia zawierający ponad 200 zarzutów oszustwa. Trzej zatrzymani mężczyźni z województwa zachodnio – pomorskiego dokonywali oszustw za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego, gdzie oferowali urządzenia elektroniczne. Straty przekraczają 100 tys. złotych. Teraz zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Puławscy policjanci specjalizujących się w przestępstwach gospodarczych wraz z prokuratorem skierowali do sądu akt oskarżenia zawierający 206 zarzutów oszustwa. Sprawcy zostali ustaleni przez policjantów po analizie materiałów m.in. danych telekomunikacyjnych oraz rachunków bankowych. Dwaj 25-latkowie i 23-latek, mieszkańcy województwa zachodnio – pomorskiego dokonywali oszustw za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego. Sprawcy podróżowali po terenie całego kraju i mieszkając w hotelach i hostelach m.in. w Puławach, logowali się do internetu za pośrednictwem ogólnodostępnej sieci Wi-Fi. Tam zamieszczali ogłoszenia dotyczące sprzedaży telefonów komórkowych, tabletów oraz urządzeń PSP. Przy tym wprowadzali w błąd kupujących, co do tożsamości sprzedającego oraz co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów. Ponad 200 pokrzywdzonych straty oszacowało na kwotę powyżej 100 tysięcy zł.

Mężczyźni posługiwali się kilkunastoma rachunkami bankowymi, powyżej 70 numerami telefonów komórkowych działającymi w systemie prepaid z dostępem do sieci internet oraz wykorzystywali ok. 70 różnych adresów email.

Teraz sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

MK[/center]

designed by know-line.pl