Puławy: Nielegalna broń i amunicja na prywatnej posesji

Data dodania: 22 maj 2012

Puławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Policjanci zabezpieczyli strzelbę myśliwską ze skróconą lufą, 10 szt. amunicji oraz elementy służące do złożenia broni palnej. 34 latkowi za posiadanie broni bez zezwolenia grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast 37 i 47 letni mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. handlu bronią za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend kryminalni uzyskali informację, że 34 latek z Puław posiada nielegalnie broń palną. Podczas przeszukania jego posesji policjanci odnaleźli strzelbę myśliwską oraz 10 szt. amunicji. W trakcie dalszych działań kryminalni dotarli do dwóch mężczyzn, którzy sprzedali broń 34 latkowi.
Dwaj mieszkańcy gm. Kazimierz Dolny w wieku 37 i 47 lat nie przyznawali się do sprzedaży broni. Jednak podczas przeszukania odnaleźli elementy służące do złożenia broni palnej, na których posiadanie również wymagane jest zezwolenie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Jak powiedzieli zatrzymani, do transakcji doszło miesiąc wcześniej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. 34 latkowi za posiadanie broni bez zezwolenia grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast 37 i 47 letni mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. handlu bronią za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

M.K.

designed by know-line.pl