Puławy: Nienależycie opiekował się swoimi czworonogami.

Data dodania: 09 luty 2012

Wczoraj policjanci z Nałęczowa zostali powiadomieni przez Straż Ochrony Zwierząt o znęcaniu się nad psami. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że właściciel czterech psów nienależycie opiekował się swoimi czworonogami, które zostały przewiezione do schroniska. Jeden z nich trafił do lecznicy z raną brzucha. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcaniu się nad zwierzętami, za co zgodnie z ustawa o ochronie zwierząt grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Nałęczowa zostali powiadomieni przez Straż Ochrony Zwierząt w Lublinie o znęcaniu się nad psami. Na miejscu zastali strażników, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz lekarza weterynarii. Policjanci asystowali przy zbadaniu i zabezpieczeniu zwierząt. W konsekwencji okazało się, że w mieszkaniu w Nałęczowie znajdowały się cztery psy rasy mieszanej, które zostały zabezpieczone przez przedstawicieli samorządu. Jeden z nich został umieszczony w lecznicy zwierząt z uwagi na nieleczoną ranę brzucha. Po południu przedstawiciel Straży Ochrony Zwierząt złożył zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że w Policji powstała "Zielona strefa", która ma na celu ochronę zwierząt i środowiska naturalnego. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami skontaktuj się z Policją.

MK

designed by know-line.pl