Puławy: Nietrzeźwy kierowca rejsowego autokaru.

Data dodania: 29 lipiec 2011

Policjanci z Puław zatrzymali do kontroli autokar, którego kierowca przekroczył prędkość o ponad 40 km/h. W czasie badania okazało się, że 28-latek znajduje się w stanie nietrzeźwym – 0,6 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dziś przed godzina 8.00 w Końskowoli policjanci z Puławskiej drogówki namierzyli kierowcę autokaru, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 42 km/h. Został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że rejsowy autokar wyjechał z Kraśnika i miał zamiar dojechać do Katowic. Podczas badania wyszło na jaw, że kierowca 28-letni Artur D. znajduje się w stanie nietrzeźwym. Wynik badania – 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci powiadomili pracodawcę, który wraz ze zmiennikiem przyjechał na miejsce i pasażerowie, których było około 20 osób udali się w dalszą podróż.
Po badaniach i zatrzymaniu prawa jazdy kierowca został zwolniony do domu. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. W tym przypadku dodatkową dolegliwością jest to, że nie będzie mógł pracować zawodowo jako kierowca.

Przestrzegamy wszystkich kierowców – jazda w stanie nietrzeźwym, to skrajna nieodpowiedzialność. Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na „trzeciego”, wymuszanie pierwszeństwa i jazda w stanie nietrzeźwym to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji drogowych.
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dób policjanci zatrzymali 88 nietrzeźwych kierujących.

designed by know-line.pl