Puławy: Nożownicy w rękach Policji

Data dodania: 02 marzec 2012

Puławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w poniedziałek napadli na 50 letnią kobietę i ranili ją nożem. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Puław w wieku 30 i 52 lat. Pierwszego ze sprawców policjanci namierzyli już po niespełna czterech godzinach od zdarzenia. Drugi został zatrzymany następnego dnia. Policjanci wystąpili o tymczasowe aresztowanie sprawców.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około 6.30 na klatce jednego z bloków. Gdy pokrzywdzona wkładała ulotki do skrzynki pocztowej została zaatakowana od tyłu przez jednego ze sprawców. Mężczyzna przystawił jej do szyi nóż i zażądał pieniędzy, grożąc poderżnięciem gardła. Kobieta uwolniła się z uścisku i zaczęła walczyć z napastnikiem i uderzać go parasolką. Drugi z napastników w tym czasie próbował wyszarpać jej torebkę.
Obydwaj sprawcy byli zamaskowani. Na głowach mieli założone ciemne kominiarki. Gdy kobieta nie dawała za wygraną jeden ze sprawców zadał jej kilka ran ciętych w dłoń i twarz. W trakcie walki jednemu z nich, kobieta zerwała kominiarkę z twarzy. Zanim uciekli zdążyli jeszcze popchnąć ją na skrzynki pocztowe, w które uderzyła głową.
Gdy kobieta straciła przytomność, sprawcy oddalili się zabierając jej pieniądze z torebki w kwocie ponad 300 zł. Pokrzywdzona z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala. Po niespełna czterech godzinach kryminalni wytypowali i zatrzymali jednego z rozbójników. Drugi został zatrzymany następnego dnia. Dzisiaj 30-latek i jego 52-letni wspólnik trafią przed oblicze sądu, który zdecyduje o ich aresztowaniu.

W.Ł./A.S.

designed by know-line.pl