Puławy: Skakali po aucie, wpadli podczas pościgu

Data dodania: 29 grudzień 2011

Puławscy policjanci zatrzymali pięciu nieletnich, którzy niszczyli zaparkowany samochód. Wandale skakali po dachu pojazdu oraz wybili w nim szybę. Jak się okazało, wszyscy byli pod działaniem alkoholu. Z komendy odebrali ich rodzice. Cały zgromadzony materiał w tej sprawie trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Wczoraj przed północą dyżurny puławskiej komendy otrzymał informacje o tym, że grupa nastolatków niszczy zaparkowany przy ul. Karpińskiego samochód. Na miejsce skierowany został najbliższy patrol. Mundurowi podjeżdżając radiowozem pod parking zauważyli pięciu młodzieńców uciekających w stronę osiedla. Po kilkunastu metrach pościgu funkcjonariusze zatrzymali wandali. Okazało się, że bez powodu niszczyli zaparkowanego renault.

Sprawcy w wieku wybili w nim szybę oraz skakali po masce pojazdu. Nieletni w wieku 15-16 lat trafili do jednostki policji. Tam zostali zbadani na zawartość alkoholu w organizmie. Mieli po około 2 promile alkoholu. Z policji zostali odebrani przez swoich rodziców. Cały zgromadzony materiał w tej sprawie trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie. Policjanci ustalają wartość strat.

M.K./A.S.

designed by net-line.pl