Puławy: Wpadli na kradzieży paliwa

Data dodania: 28 wrzesień 2011

Kryminalni z Puław ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży oleju napędowego, do której doszło w ubiegłym tygodniu. Łupem sprawców padło ponad 600 litrów paliwa ze sprzętu budowlanego zaparkowanego przy jednej z puławskich ulic. Właściciele ocenili straty na kwotę ponad 3tys. złotych. 18-latkowi i jego 24-letniemu koledze zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W minionym tygodniu puławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do baków trzech koparek zaparkowanych na ul. Dęblińskiej. W trakcie zgłosił sie kolejny właściciel sprzętu budowlanego, który powiedział policjantom, że jemu również skradziono paliwo. Jak ustalili funkcjonariusze, łupem sprawców padło ponad 600 litrów paliwa na kwotę około 3 tys. złotych.

Wczoraj kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Puław, którzy na kradzionym paliwie postanowili zarobić. Policjanci ustalili, że 18-latek i jego 24-letni kolega po spuszczeniu ze zbiorników oleju napędowego do plastikowych karnistrów, wózkiem wywozili je z bazy transportowej. Tylko jednej nocy włamali się do 8 baków sprzętu budowlanego. Zatrzymanym zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

designed by know-line.pl