Puławy: Za szybko, bez uprawnień i po alkoholu

Data dodania: 06 październik 2011

Policjanci puławskiej drogówki nagrali kierującego sportowym kawasaki, który przekroczył prędkość o 53 km/h. Po zatrzymaniu 28-latka okazało się, że ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Nie dość tego, mieszkaniec powiatu zwoleńskiego prowadził swój jednoślad nie posiadając do tego uprawnień. Za wykroczenia policjanci wkrótce skierują wniosek do sądu o ukaranie, za co grozi mu grzywna do 5 tys. złotych, natomiast za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci puławskiej drogówki pełniąc wczoraj służbę w oznakowanej alfie romeo przed miejscowością Pachnowola zauważyli zbliżający się z z naprzeciwka z dużą prędkością motocykl. Radar uchwycił prędkość 143 km/h w miejscu, gdzie można sie poruszać z prędkością do 90 km/h. Policjanci zawrócili i kilkaset metrów dalej zatrzymali kierującego sportowym Kawasaki. W trakcie kontroli funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 28 latek w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu.

Nie dość tego, mieszkaniec powiatu zwoleńskiego prowadził sportowy motocykl nie posiadając do tego uprawnień. Za popełnione wykroczenia policjanci wkrótce skierują wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny, za co grozi mu grzywna do 5 tys. złotych. Z kolei za jazdę na podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl