Pył z landrynek czyli spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk

Data dodania: 08 czerwiec 2015

[b]Miejska Biblioteka im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Kobylarczyk oraz promocję książki „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty.”

17 czerwca 2015 r., godz. 17.00
Filia nr 2, ul. Peowiaków 12[/b]

[b]Katarzyna Kobylarczyk[/b] – autorka licznych reportaży prasowych publikowanych
m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „National Geographic Traveler”, zbioru tekstów o Nowej Hucie „Baśnie z bloku cudów” oraz książki „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”. Jest laureatką Nagrody Zielonej Gruszki – przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP i nagrody Unii Europejskiej dla dziennikarzy w ramach kampanii „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”.

[b]Książka „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”[/b] narodziła się z fascynacji Hiszpanią – jej miasteczkami, społecznością i tytułowymi fiestami. Publikacja jest owocem trzyletniej podróży po Półwyspie Iberyjskim, zagłębiania się w tematykę świętowania oraz licznych obserwacji mieszkańców Hiszpanii, słynących z radosnego usposobienia i nieustającego entuzjazmu. Ten zbiór reportaży to nie tylko opis zabawy, ale przytaczanie wielu faktów historycznych, geograficznych i antropologicznych, opowieści czy legend.
Katarzyna Kobylarczyk, niczym wytrawny podróżnik z wyczuciem reporterskim, prowadzi czytelnika przez nieznane rejony hiszpańskich prowincji i sprawia, że choć przez chwilę można podążyć za iberyjską fiestą i każdym zaskakującym elementem pojawiającym się na tej drodze.

designed by know-line.pl